چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
اخبار سازمانی برگزاری دوره‌های آموزشی«شاهنامه‌خوانی»‌و«کودکان فیلسوف»برای کودکان در کتابخانه‌ملی

رئیس گروه خدمات ویژه و مرجع سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران از برگزاری دوره‌های آموزشی رایگان«شاهنامه‌خوانی»‌و«کودکان فیلسوف» برای کودکان و نوجوانان در این سازمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، فرناز محمدی از برپایی کلاس‌های آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان در تابستان سالجاری خبر داد و گفت: اداره کل اطلاع‌رسانی در نظر دارد در محل کتابخانه ملی کودک و نوجوان از ابتدای تیرماه سال جاری دوره‌های آموزشی رایگان «شاهنامه‌خوانی»  و  «کودکان فیلسوف: آموزش مفاهیم اساسی به کودکان بر اساس کتاب‌های اسکار برنی فیه» برگزار کند.

رئیس گروه خدمات ویژه و مرجع سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان اینکه این کلاس‌ها ویژه کودکان و نوجوانان 6 تا چهارده سال  بوده و برای نخستین بار است که در کتابخانه ملی برگزار می‌شود، افزود: فرزندان کارکنان سازمان و همچنین فرزندان اعضای کتابخانه ملی ایران امکان ثبت نام و شرکت در این دوره‌ها را دارا هستند.

وی هدف از برپایی دوره‌های مذکور برای کودکان را توجه به مقوله آموزش کودکان از سوی سازمانی که به عنوان الگو در میان سایر کتابخانه‌ها مطرح است برشمرد.

رئیس گروه خدمات ویژه و مرجع سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با بیان اینکه در این دوره‌ها درصدد آموزش سواد اطلاعاتی به کودکان و نوجوانان با سبکی متفاوت هستند افزود: مدرسان این دوره‌ها را اعضای کتابخانه ملی تشکیل می‌دهند که هریک از آن‌ها دارای تحصیلات ارشد و دکتری هستند.

 محمدی با اشاره به استقبال بی‌نظیر برای ثبت‌نام و شرکت در این دوره‌های آموزشی یادآور شد: ظرفیت این دوره‌ها محدود است و مقرر شده برای این گروه سنی دوره‌های آموزشی مختلف دیگری را برگزار کنیم.

وی با اعلام اینکه هریک از این دوره‌ها طی هشت جلسه برگزار می‌شود، تصریح کرد: دوره آموزشی «شاهنامه‌خوانی» شنبه‌ها ساعت 10 – 12 برای رده سنی: 6 - 12 سال و دوره آموزشی: «کودکان فیلسوف: آموزش مفاهیم اساسی به کودکان براساس کتاب‌های اسکار برنی فیه» چهارشنبه‌ها ساعت 14 – 16 و برای رده سنی 9 - 14 سال در کتابخانه کودکان و نوجوانان برپا خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها