سه‌شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷
افزایش 20 تا 25 درصدی قیمت مرکب ایرانی در سال 98

مدیرعامل تعاونی چاپخانه‌داران تهران با اشاره به افزایش قیمت مرکب ایرانی گفت: از ابتدای امسال دو شرکت ایرانی تولیدکننده مرکب بهای کالاهای خود را حدود 20 تا 25 درصد افزایش داده‌اند.

احمدرضا اعتمادمظاهری؛ مدیرعامل تعاونی چاپخانه‌داران تهران در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، با بیان اینکه مرکب یکی از کالاهای اساسی چاپ و نشر به شمار می‌آید، گفت: دو نوع از مرکب‌هایی که عموما برای کاغذ تحریر و حوزه نشر کاربرد دارد، از ابتدای سال 98 قیمت‌های خود را 20 تا 25 درصد افزایش داده است.
 
وی افزود: در این زمینه باید گفت که فاکتورهای قیمت مرکب سری مروارید 20 درصد افزایش داشته است و هر کیلو مرکب رنگ‌های زرد، قرمز و آبی 53هزار و 580تومان و هر کیلو مرکب مشکی به قیمت 43هزار و 800تومان فروخته می‌شود.
 
مظاهری با اشاره به افزایش قیمت 25درصدی مرکب سری پیرامید که اغلب برای کارهای گلاسه استفاده می‌شود، توضیح داد: هر کیلو مرکب‌ زرد، قرمز و آبی 62هزار و 650تومان و مرکب مشکی کیلویی 57هزار و 500تومان است.
 
وی با اشاره به قیمت مرکب‌های خارجی، عنوان کرد: قیمت مرکب خارجی به تناسب کیفیت و جنس که عمدتا چینی است از 68 هزار تومان شروع می‌شود و در مرکب‌های اروپایی تا 85 هزار تومان هم می‌رسد.
 
مظاهری تاکید کرد: در این زمینه افزایش قیمت مرکب در کنار افزایش قیمت کاغذ و زینک آسیب‌های زیادی به بدنه چاپ و نشر می‌زند و امیدواریم به زودی تمهیدی برای رفع مشکلات این حوزه اندیشیده شود تا کمترین آسیب را در این بخش داشته باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها