دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۰
ماجراهای من و ماروین گاردنز

رضوان خرمیان از ترجمه کتاب «من و ماروین گاردنز» نامزد جایزه ادگارد الن پو، خبر داد و گفت: این کتاب داستان نوجوانانه به زودی از سوی انتشارات داستان جمعه منتشر می‌شود.

رضوان خرمیان در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، درباره کتاب جدیدش توضیح داد: کتاب جدیدی با عنوان «من و ماروین گاردنز» برای نوجوانان ترجمه کرده‌ام و آن را برای چاپ به انتشارات داستان جمعه تحویل داده‌ام.

این مترجم افزود: «من و ماروین گاردنز» نامزد جایزه ادگارد الن پو بوده و علاوه بر نوجوانان می‌تواند برای سایر گروه‌های سنی هم جذاب باشد.
 
وی با بیان اینکه این کتاب تم محیط زیستی دارد، گفت: شخصیت اول این کتاب پسر نوجوانی است که خیلی نسبت به محیط اطرافش حساس است و همه اتفاقات را از صد سال پیش تا به حال مرور می‌کند، مثلا می‌گوید صد سال پیش در زمان مادربزرگم ماجراها و جریان‌های مختلف به چه شکل بود و تغییرات اطرافش را با گذشته مقایسه می‌کند.
 
به گفته خرمیان، این کتاب ساختار جالب و متفاوتی دارد و مخاطب را به موضوعاتی حساس می‌کند که شاید قبلا هیچ‌وقت در آن‌ها دقیق نشده باشد و هر نوجوانی که این کتاب را بخواند نگاهش را نسبت به محیط اطرافش و موضوعاتی که تا به حال توجهی به آن‌ها نداشته، تغییر می‌دهد.
 
رضوان خرمیان، نویسنده و مترجمی است که فعالیتش را در این حوزه از همکاری با کیهان بچه‌ها آغاز کرد و با مجلاتی دیگر مانند سروش کودکان، مجله‌های رشد و «شاهد کودک و نوجوان» ادامه داد. از جمله آثارش می‌توان به «دانستنی‌هایی در مورد فضا و زمین»،‌ «افسانه‌های ایتالیا»،‌ «وسایل اطراف ما چگونه کار می‌کنند؟»، «پسر بچه‌ای که می‌خواست یک ستاره داشته باشد»، «موشک کاغذی بزرگ» و «صدتایی‌ها» اشاره کرد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها