شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
فروش آمازون بالاتر از ناشران آمریکایی

اتحادیه ناشران آمریکایی فروش کتاب‌های الکترونیک سایت آمازون را در سال جدید اعلام کرد. فروش آمازون بیشتر از مجموعه ناشران آمریکایی بوده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)  به نقل از فوربس، اتحادیه ناشران آمریکا از فروش بالای کتاب الکترونیک در فروشگاه آنلاین آمازون خبر می‌دهد. در گزارش سالیانه این اتحادیه آورده شده است که میزان فروش و دانلود کتاب الکترونیک در سایت آمازون در دو سال اخیر رشد داشته است.

بر اساس این گزارش میزان فروش کتاب الکترونیک در سال 2017 و نیمه اول سال 2018 حدود 11درصد رشد داشته است که در مورد فروش کتاب‌های صوتی نیز رشد قابل توجه 36درصد دیده می‌شود.

افزایش فروش کتاب‌ در سایت آمازون در حالی از سوی اتحادیه ناشران منتشر شده است که در گزارش مشابهی از همین اتحادیه میزان درآمد ناشران آمریکایی را 26 میلیارد دلار اعلام کرده بود ولی داده‌های به دست آمده از حدود 1100 ناشر آمریکایی نشان می‌دهد آنها نسبت به آمازون درآمد کمتری داشتند.

طبق اعلام این اتحادیه آمازون در فروش کتاب‌های الکترونیک و صوتی نسبت به دیگر ناشران آمریکایی در سال 2017 و 2018 رشد داشته است. میزان فروش کتاب‌های الکترونیک ناشران آمریکایی در سال 2017 رشد داشته است ولی در سال 2018 با افت مواجه شده است.

درآمد ناشران آمریکایی در چهار ماه ابتدایی سال 2018 نسبت به زمان مشابه آن در سال 2017 نزدیک به 6درصد فروش داشته است که رقمی معادل 172 میلیون دلار می‌شود. میزان درآمد این ناشران در ماه آوریل 2018 در اوج خود قرار داشته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها