دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۰
تولد کبوترباشی و زرافه‌های پرنده

«کبوترباشی و زرافه‌های پرنده» جدیدترین اثر مسعود ملکیاری به موضوع تاثیرات آلودگی‌های شهری بر زندگی پرندگان می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) ملکیاری ضمن اعلام این خبر گفت: کبوترباشی و زرافه‌های پرنده، دو داستان موازی را روایت می‌کند. یک عطار مراجعه‌کنندگانی دارد که هرکدام به بیماری‌ای مبتلا هستند. این بیماری‌ها زاده زندگی شهری و آلودگی‌های این فضاست. از سوی دیگر ما شیوه ی برخورد عطار با پرنده هایی همچون کبوتران را داریم. در پشت بام این مغازه ی عطاری از پرندگان بیمار نگه داری می‌شود.

این نویسنده و مترجم افزود: انواع و اقسام آلودگی‌های محیطی، نوری و صوتی آسیب‌هایی است که حیوانات را تهدید می‌کند. در ساختار شهری ایران و کلان شهرها پرنده ها نیز از این آسیب‌ها مصون نیستند و آموزش به کودک و نوجوان درباره ی امری که از چشم دور مانده و بی‌توجهی به آن سبب زایش بحران شده است ضروری است.

این منتقد و نویسنده درباره دیگر اثر خود نیز در انتشارات فنی ایران که به زودی منتشر می‌شود گفت: «دردسرهای شهر روشن» نام مجموعه‌ای است با هدف آموزش حفظ محیط زیست. راوی قصه‌های این کتاب که روایتی طنز دراد دختری به نام افشون است که شغل او دودکش پاک کنی است. اولین جلد از این مجموعه با نام «آدم‌های معمولی یک طبقه» منتشر شده است و دیگر قصه‌های این مجموعه نیز تا چندی دیگر وارد بازار کتاب می‌شود.

بر اساس خبر روابط عمومی انتشارات فنی ایران (کتاب‌های نردبان) کتاب «کبوترباشی و زرافه‌های پرنده» از انتشارات فنی ایران (کتاب‌های نردبان) با تصویرگری مجید فخار زواره منتشر شده و 40 هزار ریال قیمت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها