یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۵
حمایت 3 میلیارد تومانی معاونت قرآن و عترت از موسسات قرآنی کشور

معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از حمایت 3 میلیارد تومانی این معاونت از فعالیت‌های آموزشی موسسات قرآنی کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از 2 میلیارد تومان حمایت معاونت قرآن و عترت از فعالیت‌های آموزشی موسسات قرآن و عترت کشور بر مبنای عملکرد در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم و یک میلیارد تومان بابت طرح‌های مصوب موسسات قرآنی خبر داد.
 
وی گفت: براساس فرایند هرساله معاونت قرآن و عترت، از فعالیت‌های آموزشی موسسات قرآنی بر مبنای عملکرد آن‌ها در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم، حمایت می‌شود. در سال جاری یک‌هزار و 125 موسسه قرآن و عترت از سراسر کشور که در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم (اسفند 1396) حضور، مشارکت و قبولی داشتند، حمایت می‌شوند.
 
فقهی‌زاده افزود: براساس عملکرد موسسات، سرانه حمایتی به قرآن‌آموزان تعلق می‌گیرد که استان اصفهان با ٣٠٠ میلیون تومان بیشترین سرانه حمایتی را در میان استان‌های سراسر کشور به خود اختصاص داده است.
 
معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اظهار کرد: یک میلیارد تومان بابت مصوبات سفرهای استانی فارس، سیستان و بلوچستان و طرح‌های محتوایی سایر موسسات قرآنی مانند طرح ملی تلاوت، طرح رحله و طرح الکترونیکی «نماز بهتر» اختصاص پیدا کرده است. حمایت از موسسات قرآنی برمبنای برنامه محوری موسسات، در دستور کار معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قرار دارد.
 
آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم اسفندماه سال 96، با حضور 241 هزار نفر در 400 شهرستان سراسر کشور، برای نخستین‌بار با مشارکت سازمان اوقاف و امور خیریه و معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ  ارشاد اسلامی برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها