دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۸
یکه‌تازی زنان در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز

مجله «نیویورک‌تایمز» به روال معمول هفتگی خود فهرست آثار پرفروش را منتشر کرده است. نکته جذاب این هفته‌ حضور قدرتمند زنان در فهرست است، طوری که چهار کتاب از پنج کتاب صدر فهرست توسط زنان نوشته شده است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از نیویورک‌تایمز - این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش‌های داستانی، غیرداستانی و کودک و نوجوان را منتشر می‌کند. در این مطلب نگاهی کوتاه به پرفروش‌ترین آثار داستانی هفته دوم مارس خواهیم داشت.
 
«تنهای بزرگ» نوشته کریستین هانا در هفته نخست انتشارش پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز شد و پس از چهار هفته در این جایگاه باقی مانده است. اسیر جنگی از ویتنام باز می‌گردد و با خانواده‌اش به آلاسکا نقل‌مکان می‌کند و با شرایط سختی روبه‌رو می‌شود.
 
 
«پنجاه پنجاه» نوشته جیمز پترسون و کندیس فاکس پس از دو هفته از انتشار همچنان در رده دوم پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» قرار دارد. کاراگاه هریت بلو در تلاش است برادرش را از اتهام قتل سه زن تبرئه کند و برایش اهمیتی ندارد اعتبارش در سیستم پلیس زیر سؤال برود. در این میان از او می‌خواهند برای مأموریتی به روستای کوچک برود. در راه و کنار رودخانه‌ای کوچک دفتر خاطراتی را می‌یابد که در آن پرده از جنایتی بزرگ در روزهای بعد برداشته می‌شود.
 
«زنی در پنجره» داستان جنایی و معمایی نوشته ای. جی. فین این هفته در رده سوم قرار دارد. کتابی که 9 هفته پیش منتشر شد و در این مدت پای ثابت فهرست پرفروش‌ها بوده و نقدهای زیادی درباره آن نوشته شده است. «زنی در پنجره» با بیان هیچکاکی و قدرتمند خود قصه زنی را روایت می‌کند که فکر می‌کند شاهد جنایتی در خانه همسایه بوده است. زنی به نام آنا در خانه‌ای در نیویورک زندگی می‌کند و علاقه‌ای به ارتباط با دنیای بیرون و دیگران ندارد. او بیشتر اوقات را به تماشای فیلم می‌گذراند و به یاد خاطراتش روزگار می‌گذراند و گاهی اعمال همسایه‌هایش را زیر نظر می‌گیرد. یکی از این روزها که در حال نگاه کردن به خانه همسایه خوشبختش بود شاهد اتفاقی می‌شود که برایش باورپذیر نیست.
 
 
«ازدواج آمریکایی» نوشته تایِری جونز بار دیگر جایگاه ثابتی در فهرست پرفروش‌ها پیدا کرده و این هفته نیز در رده چهارم قرار دارد. روی و سلستیال تازه ازدواج کرده‌اند، عاشقانه یکدیگر را دوست دارند و زندگی آرام و موفقی دارند، اما ناگهان و پس از دستگیری روی به اتهام تجاوز به زنی سفیدپوست در گذشته همه چیز دچار تغییر می‌شود. روی بی‌گناه است اما به 12 سال زندان محکوم می‌شود اما آیا سلستیال می‌تواند 12 سال دوری از همسرش را تحمل کند؟ جونز در این کتاب نشان می‌دهد زندانی شدن عضوی از خانواده نه تنها بر خود فرد تأثیر می‌گذارد بلکه زندگی عزیزانش را نیز برای همیشه دچار تغییر می‌کند.
 
«آتش در همه جا» نوشته سیلست نِگ این هفته توانست داستانِ «باز هم من» نوشته جوجو مویز را کنار بزند و پس از چند هفته به پنج رده نخست پرفروش‌ها راه یابد. سیلست نگ، نویسنده آمریکایی- چینی در کتاب دوم خود به موضوع خانواده، اتفاقات زندگی نوجوانان، احساسات مادرانه و روابط انسانی می‌پردازد. پیش از این نگ با رمان اول خود تحت عنوان «چیزهایی که هیچ‌وقت به تو نگفتم» در فهرست پرفروش‌های «نیویورک‌تایمز» و «آمازون» قرار گرفته بود.
 
برای دیدن فهرست کامل پرفروش‌های هفته دوم مارس به لینک زیر مراجعه کنید:
 
https://www.nytimes.com/books/best-sellers/hardcover-fiction/?action=click&contentCollection=Books&referrer=https%3A%2F%2Fwww.nytimes.com%2Finteractive%2F2017%2F11%2F24%2Fbooks%2Freview%2Fbest-sellers-promo-for-front-copy2.html®ion=Body&module=CompleteListLink&version=Fiction&pgtype=Reference

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها