شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
«روایت در فیلم داستانی» روی میز نقد؛ از هیچکاک تا گدار

چهارمین نشست «گفت‌وگویی درباره یک کتاب» عصر سه‌شنبه ۱۰ بهمن پیرامون کتاب «روایت در فیلم داستانی» در تالار زنده‌یاد عباس کیارستمی بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)،  به نقل از روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، نشست گفت‌وگویی درباره یک کتاب به بررسی کتاب «روایت در فیلم داستانی» می‌پردازد که با حضور کارشناسان و صاحب‌نظران سینما، دکتر محمد شهبا، دکتر ابوالفضل حری، رامتین شهبازی و دکتر سیدعلاءالدین طباطبایی (مترجم اثر) برگزار خواهد شد.

کتاب «روایت در فیلم داستانی»، نوشته دیوید بُردول است که در این کتاب کوشیده تا شیوه‌های گوناگون روایت را در فیلم‌های داستانی نقد و بررسی کند. بخش اعظم کتاب به تحلیل آثار فیلمسازان بزرگ اختصاص یافته است. بُردوِل بر این باور است؛ شیوه‌های روایت، هریک ارزش خاص خود را دارند. او بدون هرگونه موضع‌گیری ارزشمندانه، همان‌قدر به آثار فیلمسازی مثل آلفرد هیچکاک توجه کرده است که به ساخته‌های ژان ـ لوک ‌گدار.

کتاب «روایت در فیلم داستانی» از انتشارات بنیاد سینمایی فارابی است که جلد اول آن شامل ۲ بخش و ۷ فصل است. «نظریه‌های تقلیدی روایت»، «نظریه‌های زبان‌بنیاد روایت»، «فعالیت تماشاگر»، «اصول روایتگری»، «گناه، قتل و روایت»، «روایت و زمان» و «روایت و فضا» عناوین فصول ۷ گانه این کتاب هستند.

چهارمین نشست «گفت‌وگویی درباره یک کتاب» ساعت ۱۶ روز یاد شده در تالار زنده‌یاد عباس کیارستمی به نشانی: خیابان سی تیر، نرسیده به تقاطع جمهوری، پلاک ۵۹، موزه آبگینه، بنیاد سینمایی فارابی برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها