چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۳۸
شناور‌های مسیر بندر عباس به جزایر قشم کتابخانه‌دار می‌شوند

طی تفاهم‌نامه‌ای میان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با اداره بنادر و دریا نوردی شهید باهنر بندرعباس شناور‌های مسیر بندر عباس به جزایر قشم کتابخانه‌دار می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، به نقل از روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، براساس تفاهم نامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با اداره بنادر و دریا نوردی شهید باهنر بندرعباس،  شناورهای مسافری مسیرهای بندر عباس به جزایر قشم به منظور بهره مندی بهتر مسافران و گردشگران، به کتابخانه و کتاب مجهز می شوند.
 
امینه دریانورد، رئیس اداره ویژه کتابخانه‌های عمومی شهرستان قشم، در این‌باره گفت: توسعه و ترویج کتاب و کتابخوانی و معرفی ظرفیت‌های بومی محلی مردمان جزایر قشم و هرمز همچون آداب و رسوم، گویش، اماکن تفریحی، گردشگری و تاریخی این جزایر بخشی از اهداف این تفاهم نامه است.
 
به گفته رئیس اداره وبژه کتابخانه‌های عمومی شهرستان قشم، معرفی تازه‌های کتاب با استفاده از منابع لازم در راستای به روزرسانی اطلاعات عمومی مسافران و گردشگران و غنی سازی اوقات فراغت آنان در طول مدت سفر دریایی هم از دیگر اهداف راه‌اندازی کتابخانه در شناورها است.
 
دریانورد از تامین منابع محتوایی با اختصاص کتاب با موضوعات و عناوین متنوع  و به‌روزرسانی عناوین کتاب و تامین آن با موضوعات تازه به عنوان تعهدات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در این تفاهم نامه یاد کرد.
 
وی اظهار داشت: اختصاص تجهیزاتی همچون قفسه و سایر وسایل نگهداری کتاب‌ها، تامین نیروی انسانی (کتابدار) برای نگهداری مناسب و مسئولیت تحویل کتاب به مسافران و جانمایی و اختصاص فضای مطلوب در شناور ها هم از تعهدات اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر است.
 
به گفته دریانورد به محض آماده سازی فضای کتابخانه در شناورها و اعلام آن از سوی اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر بندرعباس، کتاب‌های مورد نیاز شناورها از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم در اختیار آنان قرار می‌گیرد.
 
تفاهم نامه ایجاد کتابخانه در شناورهای مسیر بندرعباس به قشم و هرمز از تاریخ ششم دی ماه سال ۱۳۹۶ به مدت یکسال و قابل تمدید به امضای طرفین رسیده است. از آنجا که بخش اعظم مسافران قشم از طریق اسکله شهید حقانی بندرعباس وارد اسکله شهید ذاکری جزیره قشم می شوند، مدت زمان ۴۰ تا ۵۰ دقیقه ای این سفر دریایی فرصت مناسبی است تا مسافران و گردشگران کتاب های مورد علاقه خود را در حین سفر مطالعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها