جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۶
شغل‌های سرقبر

سرگرمی فروشان،دست فروشان هنر،غم نان یا جوهر کار،گفتگو با باربد گلشیری درباره فضای فعالیت اقتصادی هنر و کار در کارخانه های شیطانی، از جمله سرفصل های مهم بخش هنر این شماره «مروارید» است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در شماره ششم مجله مروارید که از امروز روی پیشخوان قرار گرفته است، موضوع «کار» به عنوان موضوع اصلی در نظر گرفته شده و درباره آن از نظرگاه های مختلف کنکاش شده است.

در بخش جامعه داستان مسافر کش های بدون خانه از زبان «یار علی» روایت شده است. موضوع «کار خانگی» به عنوان شغلی تمام وقت اما بدون دستمزد، شغل‌های سرِ قبر،کار کودک، شغل‌های لوکس اما پنهان، پدرانِ زندانی و روایتِ ساقی‌های مواد در خیابان مولوی از دیگر مطالب مهم این بخش از مجله مروارید است.

در بخش اندیشه، موضوع اصلی که عنوان «صحرای سرخ» نام گرفته است، به رنج بشر در هیاهوی مادی گرایی پرداخته است. تقابل کار و سرمایه، رضا نیازمند چهره ماندگار اخلاق و اقتصاد، دموکراسی و کار حزبی،درنگی بر تنبلی فرهنگی،روایت اردوگاه‌های کار، تاملی در آرای مهندس مهدی بازرگان و آلبر کامو در حوزه کار و رابطه بین کار کردن و عزت نفس مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

در بخش هنر، جریانِ تولید و بازار هنر در ایران با عنوانِ اصلی «کسب و کاری به نام هنر» بررسی شده است. سرگرمی‌فروشان،‌ دست فروشان هنر، غم نان یا جوهر کار، گفت‌‌‌وگو با باربد گلشیری درباره فضای فعالیت اقتصادی هنر و کار در کارخانه‌های شیطانی، از دیگر سرفصل های مهم بخش هنر این شماره «مروارید» است.

مجله مروارید به مدیر مسئولی گیتا علی آبادی و سردبیری پژمان موسوی از امروز در کیوسک های مطبوعاتی و کتابفروشی‌های معتبر تهران و سراسر کشور عرضه می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها