چهارشنبه ۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۷
آخرین اثر نویسنده جنجال‌آفرین آمریکایی در ایران منتشر می‌شود

گروه انتشاراتی ققنوس آخرین رمان دن براون را با ترجمه مهرداد وثوقی روانه بازار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، «پیدایش»، آخرین اثر دن براون، نویسنده جنجال‌آفرین آمریکایی، چند روز پس از رأی‌گیری برای خودمختاری کاتالونیای اسپانیا منتشر شد. اسپانیا در کشاکش حوادث تاریخی و عبور از دوران دیکتاتوری فرانکو، اکنون زیر سایه کلیسای کاتولیک، به حکومتی سلطنتی مبدل شده که معترضان زیادی دارد.

براون که معمولاً داستان‌هایش را با تاریخ پیوند می‌دهد، این بار سراغ تاریخ و فرهنگ اسپانیا رفته است. از بیلبائو تا مادرید و بارسلون، از بناهای تاریخ تا آثار هنری، از کلیساها تا دهلیزهای زیرزمینی، همه و همه در سبک شگفت‌انگیز دن براون پیوند خورده و «پیدایش» را به رشته تحریر درآورده است.

براون در پاسخ به معماهای دیرینه «از کجا آمده‌ایم؟» و «به کجا می‌رویم؟»، این دو پرسش را با تاریخ اسپانیا آمیخته و داستانی سراسر هیجان و تعلیق را پیش روی خواننده قرار داده است.

در بخشی از این داستان خواهیم خواند: «نه اصلاً، پروفسور. کاملاً جدی‌ام. ادموند کِرش یک دهه و نزدیک یک میلیارد دلار در زمینه‌ی هوش ترکیبی هزینه کرده و امشب شما یکی از همان نخستین کسانی هستید که حاصل دسترنجش را آزمایش می‌کنید. همه‌ی گشت شما به کمک راهنمای ترکیبی بوده است. من انسان نیستم.»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها