پنجشنبه ۹ آذر ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۴
ذوق و قریحه معلولان پرفروغ است

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیام به جشنواره ملی «شعر به توان آسمان» نوشت، معلولیت نه تنها عامل بازدارنده نیست، بلکه در بسیاری از عرصه‌‌ها موجب رشد و تعالی بیشتر در بهره‌مندی از مواهب الهی بوده و بهره‌گیری از ذوق و قریحه و هنرها نزد این عزیزان چشمگیر و پر فروغ است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا) جشنواره ملی «شعر به توان آسمان»  عصر امروز پنجشبه(9 آذر‌ماه) با حضور علی لاریجانی، ‌رئیس مجلس شورای اسلامی و انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی در تالار  «شریعتی» دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.  
  
علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی،‌ در پیام به جشنواره ملی «شعر به توان آسمان»، ویژه افراد دارای معلولیت در سبزوار، که از سوی رمضانعلی سبحانی‌فر، نماینده مردم سبزوار در مجلس قرائت شد آمده است،‌ شوق و اشتیاق انسان در دستیابی به معرفت و ذات الهی و حصول به مبانی خلقت همواره متولد و جلوه گر بوده است.

در ادامه این پیام آمده: سرشت انسان سرشار از معنویت و جاودانگی است که به مدد آن می‌تواند به شناخت و فهم از نشانه‌های آفرینش و کمال خداوند دست یابد. تمامی نوع بشر دارای این سرشت هستند و میزان توانایی بهره‌مندی از این موهبت الهی در تمامی آدم‌ها یکسان بوده و هیچ‌کس به دلیل محدودیت یا کاستی محروم و یا محدود از این امر نیست.

لاریجانی تاکید کرده است: عزیزان معلول در بسیاری از عرصه‌ها توانایی و استعداد خویش را به نمایش گذاشته‌اند و چه بسا افتخارات فراوانی را برای ملت و کشور به ارمغان آورده‌اند که این به معنای اراده قوی و مصمم آنان در راه زندگی و دستیابی به مراتب بالاتر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر از این پیام آورده است: برگزاری جشنواره ملی شعر به توان آسمان فرصت مغتنمی در جهت ارائه شایستگی‌ها و نبوغ عزیزان معلول در عرصه شعر ادب و فرهنگ است که به‌طور قطع دستاورد آن در تشویق به ارائه آثار بهتر و بیشتر و شکوفایی ذوق و نبوغ آنان کمک شایان خواهد داشت.

لاریجانی آورده است: اینجانب ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این اقدام فرهنگی، امیدوارم همواره شاهد و ناظر موفقیت‌های عزیزان معلول در تمامی عرصه‌های زندگی باشیم.
 
زبان هنر و آشنایی با مشکلات معلولان
رئیس سازمان بهزیستی نیز در پیامی به این جشنواره ملی، نوشت: زبان هنر و گویش عشق و مهر زمینه‌های آشنایی بیشتر مخاطبان با رویکردها، گستره فعالیت‌ها، مشکلات، چالش‌ها و مسائل حوزه معلولین را فراهم آورده است.

انوشیروان محسنی بندپی، در پیام خود آورده است: خداوند گوهر عشق را در نهاد آدمی به ودیعه نهاده و هنر به عنوان یکی از نمودهای برونی این امانت الهی ابزار تأثیرگذاری است که به تمامی افراد، صرف نظر از محدودیتهای جسمی ایشان فرصت بروز و شکوفایی استعدادهای خود را می‌دهد.

در بخش دیگری از پیام رئیس سازمان بهزیستی آمده است: جشنواره ملی شعر معلولان (به توان آسمان) که با حضور جمعی از معلولان کشور در سبزوار برگزار شده، فرصت مغتنمی برای هنرمندان نواندیش است تا با حضور فعال از حصار معلولیت‌ها فراتر رفته و در سایه ایمان و خود باوری شکوفا شوند.

 بندپی افزوده است: معلولان توانسته‌اند با زبان هنر و گویش عشق و مهر، به دور از هرگونه محدودیت، زمینه‌های آشنایی بیشتر مخاطبان با رویکردها، گستره فعالیت‌ها، مشکلات، چالش‌ها و مسائل حوزه معلولان را فراهم آوردند و افزایش مشارکت و همدلی اهالی هنر در فرآیندهای اجتماعی بیش از پیش میسر شود.
 
جشنواره ملی شعر «به توان آسمان»، ویژه معلولان پنجشنبه(9آذر‌ماه) در تالار شریعتی دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها