شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۳
آغاز نمایشگاه کتاب کاربردی با 48 هزار عنوان کتاب

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب‌های کاربردی و دانشگاهی از صبح فردا 21 آبان‌ماه همزمان با دومین روز بیست و پنجمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با عرضه 48 هزار عنوان کتاب خارجی فعالیت خود را آغاز می کند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی کتب کاربردی و دانشگاهی 16 نماینده نشر از 450 ناشر خارجی، 48 هزار عنوان کتاب در 160 موضوع عرضه می‌شود.
 
مدیرعامل انجمن فرهنگی ناشران بین‌الملل با اشاره به ویژگی‌های این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه با هدف دسترسی آسان‌تر دانشجویان و اهالی علم در دانشگاه تهران فضایی به وسعت 500 مترمربع برای عرضه کتاب‌ها پیش‌بینی شده است.
 
سعید عابدینی ادامه داد: این کتاب‌ها به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، عربی و اسپانیایی هستند که موضوعات مختلف علوم انسانی، علوم تجربی، فیزیک و مهندسی و زیرمجموعه‌های مختلف هر یک از آنها را در بر می‌گیرد.
 
وی با اشاره به تخفیف در نظر گرفته شده برای کتاب‌های این نمایشگاه، گفت: ناشران به تناسب موضوع و کتاب‌هایی که در نمایشگاه عرضه می‌کنند، برای دسترسی بهتر دانشگاه‌ها و مراکز علمي از اين نمايشگاه تخفیف‌های 20 تا 70 درصدی را برای آثار در نظر گرفته‌اند.

عابدینی همچنین درباره جدید بودن عناوین عرضه شده در نمایشگاه نیز، گفت: بخش عمده کتاب‌های نمایشگاه متعلق به سال‌های 2016 و 2017 است اما به دلیل اینکه ویراست جدید برخی کتاب‌ها هر سه یا چهار سال یکبار به روز می‌شوند، کتاب‌هایی از سال 2014 نیز در نمایشگاه عرضه می‌شود.
 
پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتب کاربردی و دانشگاهی 21 تا 24 آبان ماه همزمان با هفته کتاب در تالار علامه امینی دانشگا تهران برپا است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها