پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۷:۴۶
امضای تفاهم‌نامه بین کتابخانه ملی آذربایجان و کتابخانه مرکزی تبریز

معاون کتابخانه ملی جمهوری آذربایجان در حاشیه پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز از امضای تفاهم‌نامه همکاری بین کتابخانه ملی آذربایجان و کتابخانه مرکزی تبریز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، ملک حاجی اوا، معاون کتابخانه ملی جمهوری آذربایجان گفت: پس از پایان نمایشگاه کتاب تبریز،‌ قرار است کتاب‌هایی که با خودمان آورده‌ایم را طی مراسمی به کتابخانه مرکزی تبریز اهدا کنیم و امیدوارم در این آیین تفاهم‌نامه‌ای بین کتابخانه ملی آذربایجان و کتابخانه مرکزی تبریز امضا شود و براساس آن بتوانیم مبادله کتاب، تجربیات و کادر داشته باشیم و از طرفی هم برای شناخت و معرفی فرهنگ مشترک دو کشور نمایشگاه‌های مشترک برگزار کنیم.
 
حاجی اوا با بیان این‌که توجه مخاطبان تبریزی به کتاب‌های ما باعث خرسندی است، افزود: بازدیدکنندگان نمایشگاه در مورد ادبیات، فرهنگ، شاعران و نویسندگان کشور آذربایجان اطلاعات خوبی دارند و حتی گاهی از آثار این شاعران و نویسندگان از حفظ برایمان می‌خوانند.

وی بیان کرد: ما مردمی هستیم که اشتراکات تاریخی و فرهنگی زیادی داریم و این موضوع در نمایشگاه کتاب به خوبی متجلی شده است.

معاون کتابخانه ملی آذربایجان، ضمن اشاره به این‌که این کشور با بیش از ١٥٠ عنوان کتاب در حوزه‌هایی همچون تاریخ، تمدن و آشپزی در پانزدهیمن نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز حضور یافته، گفت: در مدت نمایشگاه، ناشران ما با ناشران تبریزی در مورد انتشار ترجمه‌های کتاب‌هایشان در دو کشور گفت‌وگو کردند و امیدواریم در آینده شاهد فعالیت‌های مشترک دو طرف باشیم.

گفتنی است که ٣٣ هزار عنوان کتاب خارجی با حضور ١٤٢ ناشر و نمایندگی از کشورهای مختلف در پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز عرضه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها