شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
«در جست‌وجوی معنا، چگونه زندگی کنیم؟» نقد می‌شود

کتاب «در جست‌وجوی معنا، چگونه زندگی کنیم؟» نوشته‌ اسوالد هنفلینگ، فیلسوف معاصر آلمانی در شهر کتاب مرکزی نقد و بررسی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «معنای زندگی چیست؟» پرسشی است که مدت‌ها نزد فیلسوفان غربی مهجور افتاده بود، اگرچه عموماً آن را بیانگر دغدغه‌هایی می‌شمرند که بسیاری از افراد درباره‌ زندگی، عموما و زندگی خود، خصوصا احساس می‌کنند.

به تازگی کتاب «در جست‌وجوی معنا، چگونه زندگی کنیم؟» نوشته‌ اسوالد هنفلینگ، فیلسوف معاصر آلمانی، به همت نشر کرگدن و با ترجمه‌ امیرحسین خداپرست و غزاله حجتی منتشر شده است.

این کتاب به دو موضوع عمده می‌پردازد: نخست، واقعیت‌هایی درباره‌ زندگی، مانند مرگ و فقدان هدف نهایی و شیوع رنج، که ممکن است به نظر برسد زندگی را بی‌معنا می‌کنند. دوم، خودشکوفایی و این‌که چگونه و به چه معنا می‌تواند آرمانی رضایت‌بخش یا سازوار باشد.

نشست هفتگی شهر کتاب سه‌شنبه ۲۰ تیر ساعت ۱6 و 30 دقیقه به نقد و بررسی کتاب «در جست‌وجوی معنا» اختصاص دارد که با حضور هدایت علوی‌تبار، مسعود صادقی، امیرحسین خداپرست و غزاله حجتی در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر(بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود و ورود برای علاقه‌مندان آزاد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها