سه‌شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۸
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مجموعه شعر «دختر ويولن زن درکوچه‌هاي برفي آذرماه» اثری تازه سيدعلي­ صالحي در صدر پرفروش­‌های شعر در هفته اول تابستان قرار گرفت. سیدعلی صالحی، شاعر نامی و شناخته شده‌­ در میان علاقه‌مندان شعر، پس از سه سال اثری را منتشر کرده است.

«اسکارلت دهه شصت» اولین مجموعه شعر سجاد افشاریان است که در مدت اخیر مورد توجه قرار گرفته و در هفته های اخیر فروش خوبی را تجربه کرده است. افشاریان که فعال در حوزه های تئاتر و سینماست اولین تجربه کتاب شعرش با استقبال خوبی روبرو شده و در لیست فروش کتاب شعر این روزها اغلب در بخش پرفروش‌ها قرار دارد.

«بلقیس و عاشقانه‌های دیگر» مجموعه شعری از نزار قبانی که با ترجمه موسی بیدج از سوی نشر ثالث روانه بازار شده است که در جدول پرفروش های این هفته قرار دارد. نزار قبانی دیپلمات، شاعر و ناشر سوری که با شعرهای عاشقانه‌اش مشهور است. «باران یعنی تو برمی‌گردی» با ترجمه یغما گلرویی، «بیروت، عشق و باران» باترجمه رضا عامری، «عشق پشت چراغ قرمز نمی‌ماند» با ترجمه مهدی سرحدی، «عاشقانه سرای بی همتا» با ترجمه رضا طاهری، «داستان من و شعر» با ترجمه غلامحسین یوسفی و یوسف بکار، «در بندر آبی چشمانت» با ترجمه احمد پوری، «تا سبز شوم از عشق»، با ترجمه موسی اسوار، «صد نامه عاشقانه» با ترجمه رضا عامری، «گنجشک‌ها ویزا نمی‌خواهند» با ترجمه انسیه سادات هاشمی، «ماهرانه بازی کردم؛ این هم کلیدهایم» با ترجمه انسیه سادات هاشمی، «عشق ما روی آب راه می‌رود» با ترجمه مجتبی پورمحسن و مهرناز زاوه از جمله آثار منتشر شده از این شاعر به زبان فارسی است.


کتاب‌های «هوا را از من بگیر خنده ات را نه» مجموعه شعری از پابلو نرودا با ترجمه احمد پوری،«آشویتس خصوصی من» مجموعه حسن همایون، «ماه و ماهی» اثر  ترانه‌سرای نیشابوری علیرضا بدیع «کتاب» مجموعه شعر «فاضل نظری» از انتشارات سوره مهر، «دریاپری کاکل زری» سروده‌های گلی ترقی از  انتشارات فروزان، «سکته سوم» از زنده‌یاد غلامرضا بروسان از نشر نیماژ و «گورکن‌ها گريه‌هايشان را عميق‌تر حفر مي‌کنند» از مجید تیموری، نشر  مروارید  دیگر آثار پرفروش هفته ائل تابستان در بخش شعر بودند. 

این گزارش، براساس آمار فروش کتاب­فروشی‌ چشمه کورش، شهرکتاب‌ مرکزی، کتاب­فروشی‌افق، کتاب­فروشی‌ثالث، کتاب­فروشی‌پنجره، کتاب­فروشی‌ترنج و همچنین کتاب­فروشی فرازمندرشت و کتابکده فرهنگ زنجان تنظیم شده است.
 
ردیف عنوان نویسنده/ مترجم ناشر قیمت (تومان) درباره کتاب
1 دختر ويولن زن درکوچه‌هاي برفي آذرماه سيد علي صالحي چشمه 10000  در بخشی از معرفی این مجموعه آمده است: «يكى از نخستين نشانه‌هاى شعر حكمت، برهنه بودن از جامه‌ى چرک تكلف است. ما تازه در آغاز راه‌ايم و رؤياهاى شريف پيش رو داريم. اين كشف، يک پيشنهاد و اين پيشنهاد، يك كشف است: زبانِ زبان‌ها! شعر حكمت، با روح شعر كار دارد، نه نزاع بيهوده و تقابل شعر نو و شعر كهنه. تو شعر حكمت بياور، حالا به هر سياق و به هر سلوک.»
2 اسکارلت دهه شصت سجاد افشاريان چشمه 10000  افشاریان در باره این کتاب نوشته است: «اسكارلت دهه شصت با تلاش بهرنگ جان كیائیان و رُفقاى ناب نشر چشمه به نمایشگاه كتاب رسید دستچینِ بیش از یك دهه كلماتِ جان­ام به این كتاب تبدیل شده و حالا همین لحظه به هیچ كلمه­اى تبدیل نمى شود.
3 بلقیس و عاشقانه‌های دیگر نزار قبانی-موسی بیدج ثالث 10500  بخشی از شعرهای نزارقبانی برای همسرش بلقیس سروده شده است.بلقیس‌الراوی، همسر شاعر در جلوی سفارت عراق دربیروت به دلیل بمبی که در ماشینش گذاشته شده بود، کشته شد و شاعر قصیده بلقیس را برای او سروده است.
4 هوا را از من بگیر خنده ات را نه پابلو نرودا- احمد پوری چشمه 15000  در قسمتی از متن کتاب آمده است: چه دل‌نگرانی گاه وقتی که با منی و من پیروزتر و سرفرازتر از دیگر مردان! زیرا نمی‌دانی که در من است پیروزی هزاران چهره‌ای که نمی‌توانی ببینی هزاران پا و قلبی که با من راه سپرده‌اند نمی‌دانی که این من نیستم «من»ی وجود ندارد من تنها نقشی‌ام از آنان که با من می‌روند!
5 آشویتس خصوصی من حسن همایون چشمه 14000  مجموعه‌ای از اشعار عاشقانه و سیاسی حسن همایون در سه­فصل «شکنجه‌شده‌ها»، «عاشقانه‌هایی ناتمام برای آنا» و «خرده‌روایت‌هایی از هراس و انزوا»
6 ماه و ماهی عليرضا بديع چشمه 7000  مجموعه غزل «ماه و ماهی»، سروده علیرضا بدیع، از تازه‌های نشر چشمه است اشعار این کتاب در گذشته توسط حجت اشرف‌زاده اجرا شده است.
7 کتاب(فاضل نظری) فاضل نظری سوره مهر 10000 «کتاب» فاضل نظری شامل ۴۰ مورد از غزل‌های این شاعر است که در آن به مفاهیمی چون عشق، زندگی، دنیا، مرگ و انسان پرداخته می‌شود. 
8 دریاپری کاکل زری گلی ترقی فروزان 22000  مجموعه شعر کوچکی از گلی ترقی که داستانی درباره­ی یک پری دریایی. این داستان را شاعر با زبانی ساده و کودکانه و با نمک به صورت شعر بیان کرده است.
9 سکته سوم غلامرضا بروسان نیماژ 9500  کتاب «سکته سوم» مجموعه شعري سروده‌ي زنده یاد «غلامرضا بروسان»، شاعر معاصر است. اين مجموعه 53 غزل‌، 34 رباعي‌ و تعدادي ترانه‌ را دربرمي‌گيرد. غلامرضا بروسان در ۲۲ آذر ۱۳۵۲ در مشهد متولد شد و در ۱۵ آذر ۱۳۹۰درگذشت.
10 گورکن‌ها گريه‌هايشان را عميق‌تر حفر مي‌کنند مجید تیموری مروارید 7000  کتاب شعر بلند «گورکن‌ها گریه‌هایشان را عمیق‌تر حفر می‌کنند» در 63 صفحه منتشر شد. این اثر به زنده‌یاد شهرام شیدایی و زنده‌یاد صمد تیمورلو تقدیم شده است.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها