سه‌شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۵:۱۹
نماینده ایران در کارگاه تصویرگری براتیسلاوا معرفی شد

هیات انتخاب کارگاه تصویرگری براتیسلاوا 2017 در ایران، پس از بررسی 42 اثر زهرا محمدنژاد را به عنوان برگزیده معرفی کرد.

به‌ گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از اداره کل روابط‌ عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، کارگاه تصویرگری براتیسلاوا تابستان 96 و هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه BIB در اسلواکی برگزار می‌شود.

هر ساله این نمایشگاه همگام با اهداف یونسکو، کمیته کتاب برای نسل جوان (IBBY)، کمیسیون‌های ملی و نیز سازمان‌های مرتبط با هنرهای زیبا امکان رویارویی تصویرگرها را فراهم کرده و شرایط را برای ارزیابی آثار و در نتیجه توسعه و پیشرفت این هنر فراهم می‌کند.

بر اساس این خبر، BIB علاوه بر نمایش بهترین آثار تصویرگران کشورهای در حال توسعه، فرصت نمایش آثار آنان و آشنایی متخصصان و ناشران را با آثار این هنرمندان به وجود می‌آورد.

در همین حال تشکیل کارگاه آموزشی برای تصویرگران کشورهای در حال توسعه از فعالیت‌های جنبی این نمایشگاه است که به عنوان بنیان‌گذار آن یعنی «البین برونوفسکی» نام‌گذاری شده است.

پیشتر فراخوان کارگاه سال آینده به طور هم‌زمان در پایگاه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شورای کتاب و انجمن تصویرگران قرار گرفت و تصویرگرانی که دارای شرایط مندرج در فراخوان بودند آثار خود را به این کمیته ارسال کردند. این سه نهاد پس از داوری آثار و انجام مصاحبه‌ی انگلیسی «زهرا محمدنژاد» را به عنوان نماینده‌ی ایران در کارگاه معرفی کردند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به عنوان نماینده ایران در مسابقه تصویرگری براتیسلاوا، هر دوره یک تصویرگر را برای شرکت در این کارگاه هنری با حمایت خود اعزام می‌کند.

گفتنی است وزارت فرهنگ جمهوری اسلواک، کمیسیون ملی یونسکو در اسلواک و خانه بین‌المللی هنر برای کودکان Bibiana از برگزارکنندگان و حامیان مالی این جشنواره هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها