چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۲
پنج عنوان کتاب علمی جدید منتشر شد

پنج عنوان کتاب جدید با موضوع‌های پزشکی، مهندسی و تغذیه توسط سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران‌(ایبنا)، انتشارات جهاد دانشگاهی پنج عنوان کتاب جدید شامل «پلی‌‌اتیلن (جلد نخست)»، «گوشت شتر و فرآورده‌‌های آن»، «سیاست‌های تامین مسکن تجارب جهانی و ایران»، «تروما» و «فرآیند رسیدگی به خسارت بیمه‌های اتومبیل» را به بازار نشر دانشگاهی عرضه کرده است.
 
«پلی‌‌اتیلن»
جلد نخست کتاب «پلی‌اتیلن» نوشته اندرو پیکوک با ترجمه مشترک سعید احمد‌جو،‌ غلامحسین ظهوری، محمدمهدی مرتضوی، رضا راشدی و سامان دماوندی در چهار فصل با عنوان‌های «مقدمه»، «توسعه تجاری پلی‌اتیلن»، «فرآیند‌های تولید» و «مورفولوژی و متبلور شدن پلی‌اتیلن» تدوین شده است.
 
مولف در مقدمه در تشریح اهداف تالیف این کتاب آورده است: «هدف این کتاب تهیه مقدمه جامعی در زمینه پلی‌اتیلن از همه جنبه‌های آن شامل ریشه، خواص و کاربرد‌های آن است.» مولف در ادامه به شناسایی ارتباط ساختمان مولکولی با شکل‌شناسی و به‌دنبال آن خواص و کاربرد‌های نهایی آن به‌عنوان دیگر اهداف انتشار این اثر اشاره کرده است.  
 
چاپ نخست کتاب «پلی‌‌اتیلن(جلد نخست)» با شمارگان 700 نسخه در 296 صفحه، به بهای 18 هزار تومان از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به بازار عرضه شده است.

«گوشت شتر و فرآورده‌آهای آن»
کتاب «گوشت شتر و فرآورده‌آهای آن» با ترجمه مشترک مینا کارگزاری، آرش کارگزاری و سمیه یزدانمهر از سوی انتشارات جهاد دانشگاهی در 14 فصل از جمله «طبقه‌بندی، تاریخچه و پراکندگی شتر»، «گوشت شتر در جهان»، «کشتار و فرآورده‌های گوشت»، «‌جنبه‌های درجه‌بندی آنلاین بازده و کیفیت شتر» و «ارزش‌ غذایی و سلامتی گوشت شتر» تدوین و منتشر شده است.
 
مولفان معتقدند که کتاب «گوشت شتر و فرآورده‌آهای آن» به‌عنوان یک متن پایه با تاکید بر اصول کلی و کار‌برد‌های عملی، همچنین جنبه‌های پیشرفته‌تر از علوم گوشت شتر، برای طیف‌ گسترده‌ای از دانشمندان و متخصصان که به نوعی مرتبط با امر آموزش و پژوهش در مورد آن هستند، در نظر گرفته شده است.» مولفان ادامه می‌دهند که این کتاب به‌عنوان یک مرجع در راستای خدمت به کارکنانی که با گله‌‌های شتر سرو کار دارند، دانشمندان مواد‌غذایی و زیست‌شناسی و علوم دامی و دانشجویان دامپزشکی  طراحی شده است.
 
چاپ نخست کتاب «گوشت شتر و فرآورده‌آهای آن» با شمارگان 500 نسخه در 360 صفحه، به‌‌بهای 17 هزار تومان از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به بازار نشر تخصصی عرضه شده است.            
         ‌
«تروما»
«تروما» عنوان کتابی از چهار مولف با نام‌های دکتر حمید‌رضا علیزاده اطاقور و دکتر مصطفی حسینی، از اعضای هیات علمی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران، دکتر شهرام خادم، متخصص جراحی عمومی دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر و سارا دهمرده، دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران است. «تروما» یکی از شایع‌ترین علت مرگ‌و‌میر در سنین کمتر از 44 سال است. سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی این کتاب را به‌صورت پرسش و پاسخ و با هدف آشنایی دانشجویان پزشکی با نکات کلیدی و کاربردی تدوین کرده است.

چاپ نخست کتاب «تروما» با شمارگان یک ‌هزار نسخه در 168 صفحه، به بهای هشت‌ هزار و 500 تومان  به همت سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به بازار کتاب عرضه شده است.
 
«سیاست‌های تامین مسکن‌»
«سیاست‌های تامین مسکن‌(تجارب جهانی و ایران)» نوشته مشترک علی قاسمی، دکتر حامد قادری مرزی، عضو هیات علمی دانشگاه کردستان، با مقدمه‌ای از پروفسور پرویز کردوانی، استاد ممتاز جغرافیای دانشگاه تهران و پدر علم کویر‌شناسی ایران در 9 فصل تدوین شده است.
 
«مبانی، تعاریف و مفاهیم»، «جایگاه مسکن در کشور‌های در حال توسعه»،‌ «جایگاه مسکن در برنامه‌های توسعه بغد از انقلاب اسلامی» و «راهبرد‌ها و سیاست‌های کلان بخش مسکن در ایران» از مهم‌ترین فصل‌های این کتاب است.
 
نویسندگان در معرفی این اثر آورده‌اند: «کتاب «سیاست‌های تامین مسکن‌(تجارب جهانی و ایران)» کتاب در حوزه مسکن ایران، کشور‌ها و دیگر مناطق جهان است، این کتاب با رویکرد آموزشی نگارش شد. تامین مسکن مناسب در کشور‌های مختلف با توجه به شرایط بازار مسکن و میزان نیاز به مسکن و دیدگاه‌ دولت‌های حاکم برای دانشجویان و علاقه‌مندان بخش مسکن، می‌تواند مفید و سودمند باشد.»

اهدافی مانند بررسی ویژگی‌ها، سیاست‌ها،‌ خط‌مشی‌‌ها و راهکار‌های بخش مسکن در ایران در قالب برنامه‌های عمرانی(قبل از پیروزی انقلاب اسلامی) و توسعه(بعد از پیروزی انقلاب اسلامی) در تالیف این کتاب در نظر گرفته شده است.
 
چاپ نخست کتاب «سیاست‌های تامین مسکن‌(تجارب جهانی و ایران)» با شمارگان 500 نسخه در 390 صفحه، به بهای 18 هزار تومان از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به بازار کتاب عرضه شده است.
 
«فرآیند رسیدگی به خسارت بیمه‌های اتومبیل»
کتاب «فرآیند رسیدگی به خسارت بیمه‌های اتومبیل» نوشته اسماعیل فلاحی،‌ مدرس دانشگاه و کارشناس خسارت‌‌های مالی و جانی در امور بیمه در هشت بخش تدوین شده است.

«تصادفات با کروکی و بدون کروکی»، «حوادث مرتبط با بیمه بدنه اتومبیل»، «غرامت بدنی (خسارت جانی)»، «موارد مشترک در بیمه‌‌های اتومبیل» و «قوانین و مصوبات، آئین‌نامه‌ها، دستور‌العمل‌ها و نظریه‌‌‌های مرتبط با بیمه‌های اتومبیل» از‌ جمله مباحث این کتاب است.
 
نویسنده در تشریح انگیزه‌ تالیف این کتاب آورده است: «شناخت بعضی از حوادث ناشی از بیمه‌های اتومبیل و شیوه‌های پرداخت خسارت آن‌ها همچنین برعهده گرفتن سهم اندکی در تامین منابع درسی یکی از دروس مهم دوره ارزیابی خسارت بیمه‌های اتومبیل است.» همه دانشجویان رشته‌های مرتبط با بیمه‌های اتومبیل و کارشناسان تازه‌کار در ردیف مخاطبان این کتاب به حساب می‌آیند.
 
چاپ نخست کتاب «فرآیند رسیدگی به خسارت بیمه‌های اتومبیل» با شمارگان یک‌هزار نسخه در 328 صفحه، به بهای 25 هزار تومان از سوی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی به بازار نشر تخصصی عرضه شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها