چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۹
تصویرگری‌های جهانی فرشید مثقالی منتشر شد / آرش کمانگیر بار دیگر در کتاب‌فروشی‌ها

«آرش کمانگیر» کتاب برگزیده‌ا‌ی که دو جایزه‌ معتبر بین‌المللی تصویرگری را نصیب فرشید مثقالی کرده، بار دیگر به چاپ رسید.

به‌ گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط‌عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب «آرش کمانگیر» سروده‌ سیاوش کسرایی به تازگی و با ویرایشی جدید به بازار کتاب راه پیدا کرده است.
 
فرشید مثقالی که تصویرگری این کتاب را بر عهده داشته، برای این اثر در سال 1973 موفق به دریافت دو جایزه سیب طلایی جشنواره‌ براتیسلاوا و دیپلم افتخار نمایشگاه بولونیا شد.

براساس این گزارش، انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مدتی است دست به بازنشر آثار موفق خود در حوزه‌ تالیف و تصویر زده است. این‌بار نیز «آرش‌کمانگیر» به کتاب‌فروشی‌ها راه یافته تا نوجوانان ایرانی با این اثر فاخر ادبیات و تصویرگری آشنا شوند.

این در حالی است که بسیاری از آثار جهانی فرشید مثقالی را انتشارات کانون منتشر کرده است. این اثر که پیش از این در دسترس عموم علاقه‌مندان به ادبیات قرار گرفته بود، در سال 1350 نخستین‌بار برای نوجوانان به چاپ رسید و اکنون در قالب آثار منتشر شده پنجاه سالگی کانون بار دیگر روانه بازار نشر شده است.

نوجوانان گروه‌های سنی «ج و د» می‌توانند این کتاب را به قیمت سه هزار و 500 تومان از کتابفروشی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تهیه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها