پنجشنبه ۲۴ تیر ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۰
کیانی: کتاب «ایران و شاخص‌های جهانی توسعه» را برای پیشرفت ایران بخوانید

کیانوش کیانی هفت‌لنگ، مشاور عالی بنیاد دایره‌المعارف بزرگ اسلامی مطالعه کتاب «ایران و شاخص‌های جهانی توسعه» را برای علاقه‌مندان به پیشرفت کشور برای تعطیلات آخر هفته توصیه کرد.

دکتر کیانوش کیانی هفت‌لنگ، مشاور عالی بنیاد دایره‌المعارف بزرگ اسلامی کتاب «ایران و شاخص‌های جهانی توسعه» تالیف احمد آل‌یاسین را برای مطالعه آخر هفته پیشنهاد کرد و خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: اخیرا این کتاب به دستم رسید و با توجه به اینکه عاشق پیشرفت کشور عزیزم ایران هستم به مطالعه آن پرداختم.

وی افزود: در این کتاب به آسیب‌شناسی توسعه‌نیافتگی در ایران پرداخته شده که ضروری است دست‌اندرکاران امر توسعه کشور این کتاب را بخوانند. همچنین افرادی که علاقه‌مند به بحث‌های توسعه هستند، در این کتاب نکات جالب توجهی را مطالعه خواهند کرد.

مشاور عالی بنیاد دایره‌المعارف بزرگ اسلامی با اشاره به مقدمه کتاب اظهار کرد: پس از پایان جنگ جهانی دوم و آغاز روند برنامه‌ریزی توسعه در کشورهای رها شده از استعمار و به عبارت دیگر، کشورهای در حال توسعه، هواداران توسعه بهترین راه ترمیم شکاف اقتصادی و بهبود زندگی اجتماعی را در برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی و افزایش درآمدها از سوی دولت‌ها دانستند.

کیانی‌هفت لنگ افزود: هواداران توسعه بر این باورند كه با ایجاد نهادهای تفکر، می‌توانند از نظریه علمی دانشمندان اقتصاد و کارشناسان خبره استفاده کنند تا برای اصلاحات، رشد اقتصادی و ترقی سطح رفاه جامعه راه مناسبی اختیار و با اجرای طرح‌های توسعه برنامه‌ریزی شده، حرکت به سوی جامعه مرفه را آغاز کنند.

«ایران و شاخص‌های جهانی توسعه» و «تاریخچه برنامه‌ریزی توسعه در ایران» (دوجلدی) نوشته احمد آل یاسین از سوی انتشارات سمر منتشر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها