یکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۰
ارسال بسته ویژه به کتابخانه‌ها به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان

علی رمضانی از آغاز ارسال بسته کتاب اهدایی انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان به مناسبت روز «ادبیات کودک و نوجوان» به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، علی رمضانی مدیرکل منابع نهاد با اشاره به نزدیک شدن هجدهم تیرماه روز ادبیات کودکان و نوجوانان اظهار داشت: بسته کتاب ویژه‌ کودک و نوجوان، شامل 750 عنوان در 123000 نسخه که از سوی انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان به نهاد اهداء شده بود جهت استفاده به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور می‌شوند.

رمضانی در ادامه با اشاره به جزئیات فرآیند ارسال این کتاب‌ها خاطرنشان کرد: مقصد این کتاب‌ها تمامی کتابخانه‌های نهادی خواهد بود اما با توجه به نیاز بیشتر کتابخانه‌های روستایی به منابع جدید کودک و نوجوان؛ بیشترین حجم ارسال کتب به 529 باب کتابخانه روستایی و 19 باب کتابخانه سیار اختصاص یافته است که در مجموع حدود 80 درصد از کل کتابها را شامل می‌شود.

وی ابراز امیدواری کرد طبق برنامه‌ریزی انجام شده کار آماده‌سازی و ارسال کتاب‌ها تا قبل از 18 تیر به پایان برسد و اعضای کتابخانه‌های عمومی بتوانند با دریافت کتب جدید کودک و نوجوان؛ تابستان امسال را متفاوت‌تر از سال‌های قبل تجربه کنند.

گفتنی است در حال حاضر بیش از 1700 باب از کتابخانه‌های تحت پوشش نهاد کتابخانه‌های عمومی، دارای بخش مجزای کودک و نوجوان با طراحی، تجهیزات و آرایش متناسب با آن در حال ارائه خدمات به کودکان و نوجوانان سراسر کشور است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها