دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۴
مدیر انتشارات کمال اندیشه: از «عیدانه کتاب» حمایت و آن را به همکارانم توصیه می‌کنم

محمدجعفر کمال آشتیانی، مدیر انتشارات و کتابفروشی کمال اندیشه گفت: گسترش فرهنگ عیدی دادن کتاب، سال‌ها دغدغه من بوده و از ارائه و اجرای طرح «عیدانه کتاب» بسیار خوشحال شدم.

خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)ـ معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور رونق بخشيدن به بازار كتاب و ترويج كتابخوانی، همزمان با آغاز سال نو تسهيلاتی را در قالب يارانه خرید كتاب از طريق كتابفروشی‌های سراسر كشور، مستقیماً به خریداران کتاب پرداخت می‌کند.
 
در اين طرح، كتابفروشی‌هایی كه شرايط لازم را دارا باشند، پس از ثبت نام در سایت موسسه خانه کتاب می‌توانند كتاب‌های خود را که با شرايط تعيين شده در اين طرح مطابقت داشته باشند با 20 درصد تخفيف به خريداران بفروشند. موسسه خانه كتاب به نمايندگی از طرف معاونت امور فرهنگی مبلغ تخفيف را به كتابفروشان پرداخت خواهد كرد. به این بهانه با محمدجعفر کمال آشتیانی، مدیر انتشارات و کتاب‌فروشی کمال اندیشه، گفت‌وگو کرده‌ایم و دیدگاه‌هایش را درباره این طرح و کتاب پیشنهادی‌اش برای نوروز جویا شده‌ایم.

کمال آشتیانی، در‌این‌باره گفت: از راه‌اندازی و اجرای طرح «عیدانه کتاب» بسیار خوشحال هستم؛ چراکه این موضوع سال‌ها دغدغه من به عنوان یکی از فعالان فرهنگی بوده و سال‌ها پیش از ارائه این طرح، وقتی کسی برای تهیه کتاب به عنوان عیدی به فروشگاه ما مراجعه می‌کرد،‌ به او تخفیف می‌دادم.

وی افزود: به همین دلیل، به محض اینکه از طرح «کتابفروشی به وسعت ایران» و همچنین فاز دوم آن با عنوان «عیدانه کتاب» با خبر شدم، در آنها ثبت‌نام کردم و فارغ از بحث عایدی که برای کتابفروشان دارد، به عضویت آن درآمدم و سایر همکارانم را هم به عضویت در این طرح تشویق کردم.

مدیر انتشارات و کتابفروشی کمال اندیشه با بیان اینکه استمرار این طرح در سال‌های آینده به شکل‌گیری طرحی ثابت، کارآمد و کاربردی منجر خواهد شد، عنوان کرد: ممکن است که این طرح در سال‌های ابتدایی خود با کاستی‌هایی مواجه شود که با همت کتابفروشان این موارد نیز جبران خواهد شد.

کمال آشتیانی، با اشاره به همزمانی برگزاری این طرح حمایتی با ایام عید نوروز گفت: کتابفروشان سعی می‌کنند با ارائه کتاب‌های بهتر در فروشگاه خود، مشتریان و مراجعه‌کنندگان بیشتری را برای گسترش فرهنگ عیدی دادن کتاب جذب و حفظ کنند. امیدواریم که در کنار تهیه کتاب‌های عمومی برای هدیه دادن، به سمت تهیه کتاب‌های تخصصی بر اساس رشته، شغل و علایق افراد برویم تا همه ناشران، کتابفروشان و مخاطبان از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها