یکشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۴ - ۰۹:۲۲
تمدید فراخوان مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری

فراخوان مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری در تیم‌های 2 نفری تا 5 دی‌ماه تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، کتاب‌های «پرنده آبی» وابسته به انتشارات علمی ـ فرهنگی همراه با انجمن فرهنگی ـ هنری تصویرگران و مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران با هدف الگوسازی و حمایت از تولید کتاب‌های برتر در حوزه ادبیات کودک و نوجوان دومین دوره مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری را برگزار می‌کند.

امسال نیز همانند سال گذشته نویسندگان و تصویرگران در تیم‌های دو نفره، کتاب تصویری خلق خواهند کرد. مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، نفر اول مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری را به نمایشگاه کتاب کودک و نوجوان بلونیا می‌فرستد.

نویسندگان زیر 35 سال که تجربه نوشتن داستان کودک و تجربه تصویرگری برای کودکان دارند، می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

در این فراخوان آورده شده است: «ارسال سه داستان کودک مناسب کتاب تصویری برای نویسندگان شرکت‌کننده که قبلاً چاپ نشده به پست الکترونیک books@ibluebird.com، تصویرگران ساکن تهران پرینت رنگی 3 نمونه از آثار تصویرگری خود را که برای داستان تصویرگری شده است را به محل دبیرخانه تحویل و تصویرگران سایر شهرها به پست الکترونیک مشخص شده ارسال کنند.» (تصویرگری‌ها می‌تواند چاپ شده یا چاپ نشده باشند)

مشخصات کامل صاحب اثر باید در یک فایل word جداگانه ارسال شود. مهلت ثبت‌نام و ارسال آثار 20 آذرماه سال جاری اعلام شده است.

هیأت داوران از میان شرکت‌کنندگان 15 تصویرگر و 15 نویسنده را برای شرکت در کارگاه انتخاب می‌کنند. به نفرات منتخب با پست الکترونیک و یا پیامک مکان و زمان برگزاری کارگاه اعلام خواهد شد.

کارگاه در بازه زمانی 10 دی تا 2 بهمن‌ماه به مدت 4 هفته و در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار خواهد شد. هیأت داوران (ترکیبی از نویسندگان و تصویرگران و کارشناسان کتاب کودک) از میان پروژه‌های به سرانجام رسیده، یک کتاب و پدیدآورندگان آن را به عنوان برنده (مقام اول) انتخاب خواهند کرد. حداکثر تا 9 کتاب دیگر به عنوان پروژه‌های قابل قبول تولید، معرفی می‌شوند.

در ادامه این فراخوان آمده است: «به تصویرگران کتاب‌های برگزیده فرصت داده خواهد شد تا کتاب خود را تا 20 بهمن‌ماه سال جاری کامل کنند و صفحه‌آرایی و طراحی جلد و ویرایش متن و رسم‌الخط تابع الگوی انتشارات علمی ـ فرهنگی خواهد بود.»

انتشارات علمی ـ فرهنگی علاوه بر کتاب اول، تا 9 عنوان دیگر و در مجموع حداکثر 10 عنوان کتاب را منتشر خواهد کرد. نویسنده و تصویرگر آثار برگزیده مادامی که انتشارات علمی ـ فرهنگی مایل به چاپ اثر است حق واگذاری آن به ناشر دیگر را ندارد.

به تمامی پذیرفته‌شدگان در کارگاه گواهی شرکت در دومین کارگاه خلق کتاب تصویری داده می‌شود و شرکت در کارگاه و مسابقه به منزله پذیرش تمامی موارد درج شده در این فراخوان است و حق بیشتری را برای شرکت‌کنندگان ایجاد نمی‌کند.

دومین دوره مسابقه و کارگاه خلق کتاب تصویری در تیم‌های دو نفره با همکاری مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران‌، کتاب‌های «پرنده آبی» همراه با انجمن تصویرگران کتاب کودک برگزار می‌شود. تأمین هزینه‌های سفر نویسنده و تصویرگر کتاب اول به نمایشگاه بلونیا 2016 به عهده مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران خواهد بود.

علاقه‌مندان برای اطلاعات بیشتر می‌توانند در ساعت اداری با شماره تلفن 88665735 تماس بگیرند یا برای تحویل آثار خود به نشانی تهران، خیابان آفریقا، چهارراه شهید حقانی، کوچه کمان شماره 25 مراجعه کنند.

نمایشگاه کتاب کودک بلونیا 13 تا 16 فروردین‌ماه سال آینده برگزار می‌شود. مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر کشورمان در این دوره از نمایشگاه شرکت می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها