سه‌شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۷
همکاری ستاد هفته کتاب و جشنواره فیلم کوتاه تهران

موسسه خانه کتاب و انجمن سینمای جوان در آستانه بیست و سومین دوره هفته کتاب و نیز سی و دومین دوره جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران به منظور همکاری در ترویج کتاب و کتاب‌خوانی تفاهمنامه امضاء کردند.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از روابط عمومی ستاد هفته کتاب، هم‌زمانی بیست و سومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران (۲۳ تا ۳۰ آبان) و سی و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بهانه امضای این تفاهم نامه همکاری بوده و این دو برنامه و آغاز اجرای آن است.

بر اساس این تفاهم نامه مسئولان برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران روز 25 آبان را در تقویم جشنواره به  نام روز «کتاب و سینما» نامگذاری کرده اند.  از دیگر برنامه‌های این جشنواره در همین زمینه بزرگداشت زنده‌یاد «زاون قوکاسیان»کارگردان، فیلمساز، منتقد، مدرس و مولف کتاب‌های سینمایی است.

همچنین موسسه خانه کتاب در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از میان فیلم‌هایی که به موضوع کتاب توجه کرده‌اند به یک اثر به عنوان فیلم برگزیده جایزه اهداء می کند.

شایان ذکر است که تجهیز کتابخانه‌های دفاتر انجمن سینمای جوان و حمایت از تولید فیلم کوتاه با موضوع کتاب از دیگر بندهای این تفاهم است.

برگزاري نشست‌هايي با موضوع كتابخواني توسط طرفين، توليد مشترك فيلم با رويكرد کتاب محور، تكثير و انتشار فيلم‌هايي با موضوع كتاب و كتابخواني، همكاري در برگزاري جشنواره‌هاي منطقه‌اي با رويكرد كتاب و كتابخواني و برگزاری نشست‌هاي مرتبط از دیگر بندهای این تفاهم‌نامه همکاری است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها