یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۷
چهارگانه‌ منیژه آرمین کامل می‌شود

منیژه آرمین، نویسنده، کتاب «16 سال» را که جلد سوم از چهارگانه‌ای داستانی است از سوی انتشارات سوره مهر راهی بازار کتاب می‌کند. جلد چهارم اثر هم در حال نگارش است.

منیژه آرمین در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) عنوان کرد: کتاب «16 سال» ادامه منطقی رمان «شب و قلندر» و «شباویز» است. رمان «16 سال» درباره رضاشاه است و تاریخ رمان به 1304 تا 1320 یعنی دوران سلطنت او بازمی‌گردد.
 
وی افزود: هم اکنون مشغول نگارش جلد چهارم این چهارگانه با نام «کوروش آسوده بخواب» هستم. نثر کتاب «16 سال»، متناسب با همان دوره و تأثیرپذیرفته از ادبیات آن است. کتاب «16 سال» مستندات تاریخی آن دوره را شامل می‌شود.
 
این داستان‌نویس ادامه داد: داستان «16 سال» با افسانه شروع می‌شود ولی به واقعیت‌های تاریخی می‌پیوندد. این کتاب تأثیرگرفته از واقعیت‌های تاریخی و باورهای مردم است و در ادامه به دوران مدرنیته می‌رسیم.
 
آرمین اضافه کرد: کتاب «کوروش آسوده بخواب» نیز از 1320 تا 1357 را روایت می‌کند. این دو کتاب آخر رابطه خطی داستان را به هم می‌زند و دارای فصل‌هایی است که برای فهمش باید آن‌ها را مانند پازل در کنار هم قرار داد. البته ساختار روایی این دو رمان نیز باعث شده است که مکان و اطلاعات تاریخی رمان تغییراتی کند.
 
«منيژه آرمين» سال 1324 در تهران متولد شد. وی كارشناسی ارشد مشاوره تحصيلی از دانشگاه تربيت معلم، كارشناس روانشناسی از دانشكده ادبيات دانشگاه تهران و‌ كارشناس ارشد مجسمه‌سازی از دانشگاه تهران است.
 
آرمین تاكنون بيش از 50 نمايشگاه گروهی و انفرادی در داخل و خارج از كشور برگزار كرده و همچينين خالق بيش از يكصد اثر هنری سفال با طراحی ابداعی و شيوه شخصی بوده است.
 
«آن روز كه عمه خورشيد مرد»، «ای كاش گل سرخ نبود»، «بوی خاك»، «برگزيده ادبيات معاصر» (داستان شانزدهم)،‌ «شب و قلندر»، «كيمياگران نقش»، «راه رستگاری»، «لبه تيغ» و «راز لحظه‌ها» از جمله آثار او به شمار می‌روند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها