چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۰۶
راویان راهیان نور «معارف جنگ‌» می‌خوانند

کتاب «معارف جنگ» از سوی انتشارات ایران سبز منتشر و در اختیار راویان راهیان نورِ نوروز 1394 قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب «معارف جنگ» نوشه گروهی از استادان و پیشکسوتان دفاع مقدس، زیر نظر امیر سرتیپ ستاد ناصر آراسته، منتشر شد.

در تعریف مفهوم «معارف جنگ» در مقدمه کتاب می‌خوانیم: «معارف جنگ مجموعه‌ای از یافته‌ها، ذخایر و دستاورد‌های جبهه‌های نبرد حق علیه باطل است که خداوند متعال به پاس فداکاری‌ها، ایثارگری‌ها و برکت خون شهدای والامقام، نصیب رزمندگان اسلام نموده است و از سینه‌های جوشان آن‌ها به سینه‌های پاک و تشنه نسل جوان انقلاب اسلامی منتقل می‌گردد.»

این کتاب شامل مجموعه منابع آموزشی دوره نظری معارف جنگ به مدت 50 ساعت برای دانشجویان دانشگاه افسری آجاست که به دلیل تقاضای دیگر سازمان‌ها و اشخاص حقیقی و حقوقی، تصمیم گرفته شد برای عموم مردم منتشر شود.

کتاب «معارف جنگ» در بخش‌هایی چون تاریخ جنگ تحمیلی عراق علیه ایرن، نیروی هوایی در دفاع مقدس، پدافند هوایی در دفاع مقدس، نیروی دریایی در دفاع مقدس، جهاد سازندگی در دفاع مقدس و امام و فرماندهی راهبردی دفاع مقدس تالیف شده است و به تشریح عملیات‌های اثرگذار در دوران دفاع مقدس می‌پردازد.

همچنین عملیات‌هایی چون طریق‌القدس، فتح‌المبین، بیت‌المقدس و لجستیک نزاجا در جنگ تحمیلی در این کتاب تشریح شده است.

در صفحه 194 کتاب می‌خوانیم: «روند  کلی جنگ در سال سوم را می‌توان مشابه عملیات رمضان دانست، یعنی خروج از مرز، تعقیب دشمن و بن‌بست و توقف. پس از عملیات رمضان، حمایت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای از عراق در زمینه‌های نظامی، اقتصادی و سیاسی شدت گرفت، زیرا نگرش قدرت‌های غربی و شرقی و همچنین کشور‌های منطقه‌ای  و به ویژه کشور‌های عربی منطقه نارضایتی نارضایتی از ظهور یک قدرت نظامی جدید در منطقه (جمهوری اسلامی ایران) بود که در پیامد پیروزی‌های بزرگ و پی در پی ایران در سال دوم و اجرای عملیات رمضان در خاک عراق ناشی می‌شد.»

«معارف جنگ» را انتشارات ایران سبز، با شمارگان سه‌هزار نسخه، قطع وزیری، 664 صفحه و به بهای 18‌هزار ریال روانه بازار نشر کرده است. این کتاب در اختیار راویان اردو‌های راهیان نورِ نوروز 1394  قرار گرفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها