چهارشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۰
قم ظرفیت برگزاری نمایشگاه اختصاصی کودکان و نوجوانان را دارد

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم گفت: قم ظرفیت بالایی برای برگزاری نمایشگاه‌های تخصصی کتاب کودک و نوجوان دارد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) از قم، محمد مخلصی در حاشیه بازدید از دهمین نمایشگاه کتاب استان قم ضمن تبریک ولادت حضرت زینب(س) گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب در استان مقدس قم که یکی از مراکز چاپ ‌و نشر کشور و مرکز فرهنگی مذهبی ایران اسلامی است موجب خشنودی همه مردم است.

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت بالای قم در حوزه نشر باید نمایشگاه‌های کتاب زیادی در این شهر برگزار شود.

مخلصی عنوان کرد: حضور غرفه کودک و نوجوان و ایجاد برنامه‌های متنوع در این بخش به طور انحصاری برای این رده سنی در دهمین نمایشگاه کتاب قم صورت گرفته که این امر موجب ترغیب کودکان و نوجوانان برای حضور در بیشتر در این نمایشگاه شده است.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قم با بیان این‌که باید از ظرفیت نمایشگاه برای حضور بیشتر کودکان و نوجوانان استفاده کرد عنوان كرد: اگر حمایت کنندگانی که می‌توانند کمک بیشتری به این رده سنی داشته باشند به این حوزه وارد شوند، مطمئنا می‌توان به شکل بهتری برنامه‌های کودکان و نوجوانان را اجرا کرد.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا به فکر احداث نمایشگاه دائمی کودکان و نوجوانان هستید، ابراز كرد: این امر مستلزم هزینه بالایی است اما در استان قم با مشارکت تمام نهادهای فرهنگی به مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخش خصوصی که حوزه تعاونی و اتحادیه ناشران است می‌توان چنین کاری صورت داد.

مخصلی تاکید کرد: استان قم ظرفیت وجود نمایشگاه اختصاصی کودکان و نوجوانان را دارد که اگر همت جمعی و اعتبار ملی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخش خصوصی صورت گیرد امیدواریم بتوانیم تمام نیازهای حوزه فرهنگی و خصوصا  کتاب و کودکان و نوجوانان را تامین کنیم.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها