سه‌شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۳ - ۱۹:۲۷
جلد سوم از مجموعه اعجاز قرآن منتشر می‌شود

حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی محمدی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و مدیرگروه تفسیر موضوعی از آماده سازی پروژه «اعجاز قرآن» برای انتشار در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی محمدی با اعلام خبر اجرای پروژه «اعجاز قرآن» در مرکز فرهنگ و معار قرآن افزود: این پروژه از سال 1387 شروع  و هم اکنون جلد سوم این مجموعه در آینده نزدیک به چاپ خواهد رسید و پیش بینی می شود پروژه اعجاز قرآن با گرایش شبهه پژوهی به حدود 8 جلد می‌رسد.

وی در بیان ضرورت انجام این پروژه بیان کرد: قرآن، اصلی ترین کتاب ما مسلمانان و تنها کتاب آسمانى است که  دارای اعجاز بوده و از تحریف مصون مانده و همگان را به تحدی می طلبد.آنچه باعث شده قرآن با این صراحت تحدی کند و همه بشریت را به هماورد طلبی دعوت کند، اعجاز قرآن است که از مهمترین مباحث علوم قرآن و ریشه و پایه ای برای بسیاری از مباحث علوم و معارف قرآن است.  اگر معجزه بودن قرآن ثابت نشود دیگر قرآن کریم نقش هدایتی خود را به خوبی ایفا نمی کند  و نمی تواند راهنمای مردم باشد. از این رو بحث از اعجاز از اهمیت فوق العاده ای بر خوردار است.

وی ادامه داد: اهمیت این بحث موجب شده که از طرفی برای مسلمانان سوالات زیادی در باره اعجاز قرآن و وجوه آن به وجود آید و از طرف دیگر دشمنان قرآن و اسلام نیز به خوبی در یافته اند که تا باور به معجزه بودن قرآن بین جامعه مسلمانان وجود داشته باشد هیچ گاه نمی توانند به اهداف شوم خود برسند از این رو سیل شبهات را به سوی اعجاز روانه کرده‌اند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها