یکشنبه ۹ شهریور ۱۳۹۳ - ۰۸:۱۵
افزایش دانش نوجوانان با نخستین دایره‌المعارف بدن انسان

کتاب «نخستین دایره‌المعارف بدن انسان» نوشته فیونا چندلر با ترجمه جواد ثابت‌نژاد از سوی واحد کودک و نوجوان انتشارات ذکر برای نوجوانان روانه بازار کتاب شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) کتاب مرجع «نخستین دایره‌المعارف بدن انسان» ضمن ارائه اطلاعات جامع و قابل فهم با معرفی وب‌سایت‌هایی به نوجوانان می‌آموزد چگونه با استفاده از اینترنت و وصل شدن به سایت‌های مورد نظر، اطلاعات بیشتری درباره بدنشان کسب کنند.

این کتاب حاوی تصاویر رنگی و نکات آموزنده‌ای است که در تکمیل مطالب و اطلاعات متن بسیار مفید است. گزیده‌ای از تصاویر قابل دانلود این کتاب نیز در وب‌سایت‌های معرفی شده قابل دسترسی است.

فصل هایی مانند «درون بدن انسان»، «مغز انسان»، «بینایی»، «چشایی و بویایی»، «لامسه»، «پوست و ناخن»، «مفصل‌ها»، «تامین آب بدن»، «تغذیه سالم»، «میکروب» و «مشاهده درون بدن» ازجمله 60 موضوعی است که در «نخستین دایره‌المعارف بدن انسان» منتشر شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم: «در پوست انسان، میلیون‌ها پایانه عصبی ریز یا گیرنده حسی وجود دارد. گیرنده‌های حسی، گرما، سرما، فشار، زبری یا نرمی و درد را احساس می‌کنند. آنها پیام‌های لمسی را با سلول‌های عصبی به مغز می‌فرستند. برخی گیرنده‌های حسی اگر با چیزی بسیار نرم تماس داشته باشید کار می‌کنند. این نوع گیرنده‌های حسی به شما امکان می‌دهند تا نرمی و صافی پوست خرگوش را احساس کنید...»

نوجوانان با مطالعه این کتاب می‌توانند به پاسخ برخی پرسش‌هایشان مانند این‌که مغز و اعصاب در درون بدن چه می‌کنند؟ سلول‌های پرشتاب چیست؟ غذاها چه فرایندی را می‌گذرانند؟ ارسال پیام چگونه انجام می‌شود؟ چگونه می‌شنویم؟ چگونه تنفس می‌کنیم؟ ظرفیت هوای شش‌ها چقدر است؟ و بسیاری سوالات علمی دیگر دست یابند.

«نخستین دایره‌المعارف جانوران»، «نخستین دایره‌المعارف ژنتیک»،«نخستین دایره‌المعارف فضا» و «نخستین دایره‌المعارف دریاها و اقیانوس‌ها» از دیگر کتاب‌هایی است که توسط جواد ثابت‌نژاد ترجمه شده و از سوی انتشارات ذکر به چاپ رسیده است.

واحد کودک و نوجوان انتشارات ذکر کتاب مرجع «نخستین دایره‌المعارف بدن انسان» را در  64 صفحه با شمارگان دو هزار نسخه منتشر کرده است. علاقه‌مندان می‌توانند این کتاب را به بهای 85 هزار ریال خریداری کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها