دوشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۴
«زمان مجازی تحول در نهاد‌های مجازی» خواندنی شد

چاپ نخست کتاب «زمان مجازی تحول در نهاد‌های مجازی» به مفاهیمی مانند شبکه‌ای شدن،‌ فضای مجازی و تاثیر آنها بر تحولات زندگی می‌پردازد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، «زمان مجازی تحول در نهاد‌های مجازی» عنوان اثری از دکتر سعید‌رضا عاملی، دانشیار گروه ارتباطات دانشگاه تهران است. این اثر در چهار بخش به همت انتشارات بعثت به بازار نشر عرضه شده است.

دو بخش نخست کتاب با عنوان‌های «شهر مجازی» و «نهاد‌های سیاسی مجازی» به مباحثی مانند شهر‌های مجازی شبکه‌ای و ارتباطات متقارن،‌ نهاد‌های مجازی دموکراتیزاسیون جهانی و کلیک؛ سایبر دیپلماسی پرداخته است.

نویسنده در تشریح مشخصه‌های شهر عصر دیجیتال آورده که‌ شهر در عصر دیجیتال را می‌توان به مدد سه مشخصه تعریف کرد: 1ـ روند‌های تمرکز در برابرتمرکز زدایی‌ 2ـ شهرها به عنوان مراکز اقتصاد جدید 3ـ شهر به‌عنوان شبکه شبکه‌ها یا شبکه‌ای از گره‌ها، گسترش ارتباطات از راه دور به روند تمرکز‌زدایی در شهر‌های دیجیتال منجر شده است.

دو بخش انتهایی کتاب شامل «نهاد‌های اقتصادی مجازی» و «اجتماعات واقعی و مجازی» است. از جمله موضوعات این دو فصل می‌توان به موقعیت نهاد اقتصاد در فضای مجازی،‌ فضای مجازی جهانی و محلی،‌ بازار جهانی بورس الکترونیک تا سازمان بورس تهران اشاره کرد.

مولف در سومین فصل کتاب در مقوله ویژ‌گی‌های اقتصاد مبتنی بر دانش آورده است: «از ویژگی‌های اقتصاد جدید می‌توان به نیاز اقتصاد امروز به مهارت، انتقال از کار یدی به کار غیر یدی، قطب‌بندی شدن مهارت رشد شغل‌های ساده از یک‌ سو و کار‌های مدیریتی و تخصصی، کاهش کار‌های نیمه مهارتی و رشد کارهای موقتی در نتیجه گسترش بخش خدمات اشاره کرد.» 

نخستین چاپ کتاب «زمان مجازی تحول در نهاد‌های مجازی» با شمارگان دو هزار نسخه در 183 صفحه، به بهای پنج هزار تومان از سوی انتشارات بعثت منتشر شده است./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها