دوشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۲۸
دعوت از یدالله رویایی در جشنواره شعر امسال/شعرخوانی در چهار مکان برگزار می‌شود

علی آبان، سخنگوی هشتمین جشنواره شعر فجر گفت: سعی داریم از شاعران ایرانی خارج از کشور برای شعرخوانی در جشنواره امسال دعوت کنیم و تاکنون شعرخوانی یدالله رویایی قطعی شده است. شعرخوانی‌ها در چهار مکان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، آبان اظهار کرد: تاکنون در پی رایزنی‌ها و گفت‌وگوهایی که با یدالله رویایی، شاعر ایرانی ساکن پاریس از طریق کمیته بین‌الملل جشنواره صورت گرفته، این شاعر موافقت خودش را برای حضور و شعرخوانی اعلام کرده است.

شاعر مجموعه شعر جدید «چهل و هشت» اضافه کرد: در جلسه دیروز اتاق فکر، اسامی شورای عالی انتخاب روی کاغذ آمد تا با گفت‌وگوهای تلفنی با این افراد تأییدیه و تثبیت نهایی متعاقباً اعلام شود. با این روند اعضای عالی شورای انتخاب به زودی معرفی خواهند شد.

این شاعر ادامه داد: در جلسه دیروز تقریباً همه جریان‌های شعری ایران از دهه 40 تا کنون مورد بررسی قرار گرفت و جریان‌هایی مثل موج نو، موج ناب و حجم بررسی شد تا جریان‌های مؤثر شعری برای شعرخوانی از سوی چهره‌های تأثیرگذار شناسایی شوند. این شاعران در روزهای شعرخوانی ابتدا به معرفی جریان‌های شعری خود می‌پردازند و سپس شعرخوانی خواهند کرد.

آبان توضیح داد: این کار باعث می‌شود حاضران در جلسات شعرخوانی و مخاطبان اشراف کامل‌تری نسبت به موضوع و شعرها پیدا کنند.

شاعر مجموعه شعر «پنجشنبه‌ها با تو» یادآور شد: شعرخوانی در چهار مکان یعنی فرهنگسرای اندیشه، فرهنگسرای ارسباران، خانه هنرمندان و تالار وحدت برگزار خواهد شد.

شاعر مجموعه شعر «قرار ما روی پل ورسک» در پایان گفت: برگزاری 11 کارگاه شعری در استان‌ها تثبیت شده و میزبانان و میهمانان این جلسات نیز مشخص‌اند./

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها