جمعه ۲۰ دی ۱۳۹۲ - ۱۲:۰۳
ستاره اسکندری: تنها ممیزی وزارت ارشاد به تئاتر و سینما رسیده است

ستاره اسکندری، بازیگر سینما و تئاتر کشورمان درباره نشست اهالی فرهنگ و هنر با رییس جمهوری گفت: متاسفانه ما از حمایت مالی ارشاد برخوردار نیستیم و تنها ممیزی ارشاد به تئاتر و سینما رسیده است، امیدوارم اتفاقات مثبتی که در چند ماه گذشته برای تئاتر و سینما رخ داده، نه اتفاق، بلکه سیاست دولت باشد.

ستاره اسکندری در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) اظهار کرد:شکی نیست که رییس جمهوری زیبا و دلنشین صحبت کردند و معتقدم که این صحبت‌ها بسیار جامع و کامل بود، اما امیدوارم که در چند روز آینده شاهد عملی شدن این صحبت‌ها باشیم.

به گفته این بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما، همدلی و درک دکتر روحانی از هنرمندان خوب بود و اهالی هنر را به آینده‌ای روشن امیدوار کرد چراکه امید از دست رفته در سال‌های گذشته به دل‌ها بازگشت.

اسکندری با اشاره به مشکلات تئاتر گفت: از مسوولان می‌خواهم که توجه ویژه به تئاتر داشته باشند چراکه تئاتر شرایط بدی را سپری می‌کند و از امکانات کافی برخوردار نیست. برای جشنواره‌ تئاتر آمارهای خوبی بیان می‌شود اما واقعیت این است که تئاتر دچار محرومیت‌هایی است.  اگر تئاتر ما افت کند باید منتظر افت سینما در آینده باشیم چراکه تا تئاتر خوب نداشته باشیم، سینمای خوبی هم نخواهیم داشت.

وی ادامه داد: نسل ما به گوشه‌گیری تئاتر عادت کرده چراکه تئاتر فرزند خاموش هنر است و بدون هیچ حاشیه‌ای به مسیر خود ادامه می‌دهد، در سال‌های گذشته تنها سالن ایرانشهر به سالن‌های برگزاری تئاتر اضافه شده و متاسفانه تعداد سالن‌های استاندارد بسیار کم است، این درحالی است که وضع در شهرستان‌ها از تهران بدتر است.

این بازیگر تئاتر اعتماد دولت به هنرمندان را راهکار حل مشکلات تئاتر دانست و اظهار کرد: اگر دولت به اهالی تئاتر اعتماد کند و به ما امکانات بدهد، ما می‌توانیم تئاتر را به‌صورت خصوصی اداره کنیم، نخستین انتظار ما از دولت این است که به وعده‌های خود عمل کند تا امید مردم به یاس و ناامیدی تبدیل نشود.

اسکندری در بخش پایانی صحبت‌هایش گفت: متاسفانه ما از حمایت مالی ارشاد برخوردار نیستیم و تنها ممیزی ارشاد به تئاتر و سینما رسیده است، امیدوارم اتفاقات مثبتی که در چند ماه گذشته برای تئاتر و سینما رخ داده، اتفاق نباشد بلکه سیاست دولت باشد.

ستاره اسکندری درسال 1353 در تربت حیدریه متولد شد، شهرت او بیشتر به خاطر بازی در مجموعه‌های تلویزیونی است که آن‌را از سال ۱۳۷۳ شروع کرده، مخصوصا مجموعه نرگس که بعد از درگذشت پوپک گلدره نقش نرگس را در آن بازی کرد. وی برنده جایزه بهترین بازیگر زن در جشنواره تئاتر فجر ۱۳۷۹ برای بازی در نمایش «سعادت لزران مردمان تیره‌روز» شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط