شنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۲ - ۱۳:۱۸
آیین اختتامیه دومین جشنواره کتاب سال مقاومت

آیین اختتامیه دومین جشنواره کتاب سال مقاومت بین‌الملل اسلامی (جایزه ادبی شهید آوینی) یکشنبه (سوم آذرماه) در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری برگزار خواهد شد.-

بهروز اثباتی، دبیر علمی دومین جشنواره کتاب سال مقاومت بین‌الملل اسلامی (جایزه ادبی شهید آوینی) با بیان این مطلب در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، اظهار کرد: آثار بخش فارسی این دوره از جشنواره کتاب سال مقاومت بین‌الملل اسلامی فردا (26 آبان) مرحله داوری نهایی را پشت سر می‌گذارد و برگزیدگان این بخش در مراسم اختتامیه معرفی خواهند شد.

وی ادامه داد: داوری آثار بخش بین‌الملل این دوره از جشنواره به دلیل این‌که اندکی مشکل است، هنوز به اتمام نرسیده‌است. بنابراین، در نظر داریم معرفی آثار برگزیده این بخش را به روز دیگر موکول کنیم که تاریخ دقیق آن به‌زودی اِعلام می‌شود.

دبیر علمی دومین جشنواره کتاب سال مقاومت بین‌الملل اسلامی با اشاره به سطح کیفی این دوره از جشنواره گفت: آثار تحقیقی، پژوهشی، مطالعاتی و مبنایی این دوره از جشنواره از سطح کیفی بسیار خوبی برخوردار بودند، اما معتقدم آثار بخش شعر و داستان به‌ویژه در حوزه کودک و نوجوان سطح کیفی مناسب و غنی نداشتند، به‌گونه‌ای که در شان و جایگاه نظام جمهوری اسلامی ایران نبودند.

اثباتی توضیح داد: با توجه به اهمیت موضوع ادبیات مقاومت، ضروری است محققان حوزه ادب و هنر، مسوولان فرهنگی کشور و مراکز علمی دانشگاه‌ها نشست‌های تخصصی با هدف چرایی ضعیف بودن اشعار و داستان‌های ادبیات مقاومت و ارایه راهکارهای کاربردی برای غنی‌سازی محتوای آن‌ها برگزار کنند.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جشنواره کتاب سال مقاومت بین‌الملل اسلامی گفت: کتاب ماندگارترین و موثرترین رسانه در حوزه فرهنگ است. وقتی می‌خواهیم فرهنگ مقاومت نهادینه و معرفی شود باید کتاب‌هایی با هدف تبیین و توسعه این مفهوم تولید شوند و جشنواره‌هایی وجود داشته باشند که این کتاب‌های خوب و مناسب را معرفی کنند.

دبیر علمی دومین جشنواره کتاب سال مقاومت بین‌الملل اسلامی افزود: از علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای حضور در آیین اختتامیه این دوره از جشنواره دعوت شده است که امیدوارم از حضور وی نیز بهره‌مند شویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط