سه‌شنبه ۷ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۰
ارایه کتاب‌های عاشورایی در چهارمین دوره طرح «نذر كتاب»

انتشارات هزاره ققنوس چهارمین بار طرح «نذر کتاب» را در هفته کتاب امسال برگزار می‌کند. بیشترین عنوان‌های کتاب‌های ارایه شده در این طرح با موضوع عاشورا خواهد بود./

رضا حاجي‌آبادي، مدير انتشارات هزاره ققنوس درباره چگونگی برگزاری چهارمین دوره اين طرح به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، گفت: اين طرح که چهارمین دوره آن در هفته کتاب امسال برگزار خواهد شد، با ایام محرم نیز مقارن شده‌است و به همین دلیل بیشترین کتاب‌های ارایه شده در این طرح به موضوع عاشورای حسینی اختصاص دارد. 

حاجي‌آبادي با بیان این‌که «در برگزاری اين طرح سه گروه با ما همکاری خواهند داشت» اظهار کرد: ناشران و مولفان عاشورايي می‌توانند کتاب‌هايشان را با 50 درصد تخفيف در اختيار ستاد نذر كتاب واقع در دفتر انتشارات هزاره ققنوس قرار دهند. خیران نیز به عنوان یکی دیگر از گروه‌های همکار در این طرح می‌توانند 50 درصد هزينه پشت جلد كتاب را بپردازند تا كتاب‌ها توسط خيران يا برگزاركنندگان نذر در اختيار علاقه‌مندان قرار گیرد.

مدير انتشارات هزاره ققنوس ادامه داد: علاقه‌مندان به حوزه کتاب و فرهنگ نیز در این طرح ما را یاری می‌کنند. همکاری این افراد به صورت «ارايه كتاب به صورت نذري به مردم» است كه پس از انتخاب اثر توسط علاقه‌مندان به فرهنگ عاشورا، افراد بايد اين آثار را در مكان‌هاي عمومي مانند مدارس، مساجد، كتابخانه‌ها، هيات‌هاي مذهبي و دیگر اماكن فرهنگي براي مطالعه فرد ديگري جا بگذارند. پنجمين فردي كه كتاب را مطالعه كرد، صاحب آن كتاب خواهد بود. 

وی با بیان این‌که قیام امام حسین(ع) فرهنگی بود، اظهار امیدواری کرد که در ماه محرم مردم از غذای روح نیز بهره‌مند شده، با اجرای این طرح بیشتر به مطالعه علاقه‌مند شوند.

حاجي‌آبادي همچنین با اشاره به این‌که در چهار سال گذشته تعداد عنوان‌ کتاب‌های ارایه شده از شش عنوان به 40 عنوان رسیده‌است، اضافه کرد: در این دوره، 10 ناشر با ما همکاری خواهند داشت و آثار خود را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهند.

وی در پایان گفت: طرح «نذر کتاب» در نمایشگاه «عطر سیب» بوستان ولایت همزمان با هفته کتاب برگزار می‌شود. همچنین در رایزنی که با خانه کتاب داشته‌ایم، احتمال برگزاری نمایشگاه دیگری نیز در راستای اجرای این طرح در سرای اهل قلم وجود دارد.

هفته کتاب امسال از 26 آبانماه آغاز می‌شود و تا دوم آذرماه ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط