چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۲ - ۱۱:۵۳
نام‌های سیاست در قالب کتاب منتشر شد

مجموعه مقالات «نام‌های سیاست» با گزینش و ویرایش مراد فرهادپور، بارانه عمادیان و آرش ویسی از سوی نشر بیدگل منتشر شد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این کتاب مقاله‌ها و نوشتارهایی از میشل فوکو، ژاک رانسیر، جودیت باتلر، لویی آلتوسر، کلود لوفور، آنتونی نگری، جورجو آگامبن و هانا آرنت آورده شده است. ویراستاری این کتاب را محسن کاس‌نژاد، مترجم کتاب‌های «تک‌گویی‌های مدرن برای مردان» و «سرزمین‌های گرگ و میش» انجام داده است.

مقاله‌های این کتاب در چهار بخش گردآوری شده‌اند. در بخش نخست با عنوان «آغازهای مفهومی» سه مقاله «آغاز سیاست» اثر ژاک رانسیر، «سه مفهوم سیاست» نوشته اتین بالیبار و «عقل پوپولیستی: ملاحظات پایانی» به قلم ارنستو لاکلائو وجود دارند.

«پیچ و خم‌ها» نام بخش دوم کتاب است و مقاله‌های این بخش شامل «جریان زیرزمینی ماتریالیسم مواجهه» اثر لویی آلتوسر، «تبحر و انقلاب: نظریه سیاسی خروج» به قلم پائولو ویرنو، «جمهوری برسازنده» نوشته آنتونی نگری، «یادداشت‌هایی مقدماتی در باب مفهوم دموکراسی» تالیف جورجو آگامبن و «سیاست و حقوق بشر» به قلم کلود لوفور می‌شوند.

بخش سوم این اثر با عنوان «مواجهات» به ترتیب دربرگیرنده مقالات «سوژه شدن، مقاومت، دلالت مجدد: میان فروید و فوکو» اثر جودیت باتلر، «آلن بدیو و اخلاق مبارزه» به قلم ارنستو لاکلائو و «قدرت‌ها و راهبردها» مصاحبه ژاک رانسیر با میشل فوکو است. 

در بخش پایانی کتاب چهار مقاله «سیاست و تعصب» اثر هانا آرنت، «چندین سیاست» نوشته ژیل دلوز، «ذوب شدن یخ‌ها در شرق» تالیف ژان بودریار و «معضلات نظری خودگردانی کارگری» به قلم هانری لوفور درج شده‌اند.

کتاب «نام‌های سیاست» با شمارگان یک هزار و یکصد نسخه، در 446 صفحه و به بهای 250 هزار ريال به تازگی از سوی نشر بیدگل روانه کتابفروشی‌ها شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط