یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۰۲
کتاب تشکر‌آمیز هاینکس از بایری‌ها از راه می‌رسد

یوپ هاینکس، سرمربی 68 ساله بایرن مونیخ خاطرات سه سال حضورش در جمع مونیخی‌ها را به رشته تحریر در می‌آورد و از بابت شانس سه ساله‌ای که به او داده‌ شد، از یکایک مدیران این تیم تشکر خواهد کرد؛ چرا که آنان باعث شدند نام وی در تاریخ فوتبال جام قهرمانی باشگاه‌های اروپا جاودانه شود.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران به نقل از رویترز، یوپ هاینکس چند سال قبل کتابی از زندگی پرفراز و نشیب خود چاپ کرد که در این کتاب در آلمان و اسپانیا با استقبال زیادی مواجه شد. این مربی بزرگ، در کتاب خود به زندگی شخصی و بیماری سرطان همسرش پرداخته و توضیح داده بود که چطور در اوج افتخار آفرینی مجبور شد چند سالی را خانه‌نشین شود و مراقبت از همسر بیمارش را به عهده بگیرد. اشاره به این واقعیت با حس نوع دوستی خوانندگان آلمانی و اسپانیایی و شاید هم ترحم آنان مواجه شد و استقبال زیادی به همراه داشت.

اکنون پس از سال‌ها یوپ هاینکس می‌خواهد کتابی دیگر از زندگی سه ساله‌اش در بایرن مونیخ منتشر کند و در آن با اشاره به فراز و نشیب‌های این دوران سه ساله از آرین روبن زننده گل برتری بایری‌ها در فینال جام قهرمانی باشگاه‌های اروپا در برابر بورسیا دورتموند تشکر کند. مردی که سال قبل در فینال همین جام در برابر چلسی یکی از ضربات پنالتی را از دست داد و باعث شکست بایرن مونیخ در آلیانس آره‌نای شهر مونیخ شد.
یوپ هاینکس در موقعیتی بایرن مونیخ را ترک می‌کند که مدیران باشگاه چهارماه قبل از پایان فصل با امضای قرار داد با په‌په گواردیولا، رسماً عذر او را خواسته بودند. هاینکس که از این ماجرا به عنوان یک حرکت غیر حرفه‌ای یاد کرده بود توانست با قهرمانی در جام قهرمانی آلمان و جام قهرمانی باشگاه‌های اروپا و قهرمانی در جام حذفی نام خود را در تاریخ فوتبال جهان جاودانه کند و بدل به چهارمین مربی در دوران پنجاه و هشت ساله فوتبال جام باشگاه‌های اروپا شود که همراه با دو تیم متفاوت به عنوان قهرمان نائل می‌شود. 

ارنست هاپل اتریشی در سال 1970 با فاینورد و در سال 1983 با هامبورگ، اوتمار هیتز فیلد سوئیسی در سال 1997 و با بورسیا دورتموند و در سال 2001 با بایرن مونیخ، خوزه مورینیو پرتغالی در سال 2004 با اف.ث. پورتو و در سال 2010 با اینترمیلان و یوپ هاینکس در سال 1998 با رئال مادرید و در سال 2013 با بایرن مونیخ چهار مربی‌ای هستند که به این افتخار دست یافته‌اند.

هاینکس که می‌خواهد در کتابی جدید با افتخار از زندگی سه ساله‌اش در جمع مونیخی‌ها یاد کند مطمئن است که تیراژ این کتاب به بالای یکصد هزار جلد خواهد رسید. وی در کنفرانس خبری بعد از تصاحب جام باشگاه‌های اروپا گفت: من از مدیران باشگاه‌ بسیار سپاسگزارم که چنین امکانی را در اختیارم ‌گذاشتند و من هم مطمئناً از رفتار و عملکرد آنان در زندگی سه ساله‌ام در آلیانس آره‌نا تشکر خواهم کرد و امیدوارم آنان در آینده شاهد موفقیت‌های بیشتری با بایرن‌مونیخ باشند، چرا که این تیم تا چند سال آینده پتانسیل رسیدن به همه چیز را در اختیار دارد.

یوپ هاینکس با پیروزی 2 ـ 3 شنبه شب قبل در برابر اشتوتگارت در جام حذفی باشگاه‌های آلمان نام خود را در کتاب رکوردسازان گینس به عنوان اولین مربی تاریخ فوتبال باشگاه‌های آلمان جای داد که در یک فصل به سه جام معتبر دست یافته و این پیروزی کار مدیران باتجربه بایرن مونیخ را سخت‌تر کرد. افرادی همانند «فرانتس بکن باوئر»، «کارل هاینس رومینیگه» یا «اولی هوئنس» که با انتخاب «په‌په گواردیولا» و کنار گذاردن «یوپ هاینکس» کار را برای مربی اسپانیایی در فصل فوتبال 2014 ـ 2013 سخت‌تر کرد چرا که بعید است این مربی جوان 43 ساله بتواند سال‌ آینده تمام این افتخارات را برای بایرن مونیخ تکرار کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها