سه‌شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۵:۲۷
بررسی 50 مدل برای تفکر استراتژیک در «کتاب تصمیم»

«کتاب تصمیم» نوشته مایکل کروگرس و رمان شپلر همراه با 50 مدل برای تفکر استراتژیک متتشر شد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، پنجاه مورد از مدل‌های تصمیم‌گیری در این کتاب در قالب نمودارها و جملات آمده است. این مدل‌ها نوعی تمرین برای مخاطب قلمداد می‌شوند که با کمک آن‌ها می‌توانند دانشی را کسب کنند و با آن دوستان و همکارانشان را تحت تاثیر قرار دهند.

زندگی برای کسب رضایت است، رضایت نیز به دستاوردها بستگی دارد. این دستاوردها منتج از اقدامات است و تصمیم‌ها مقدمه و پیش‌نیاز اقدامات. فرآیند تصمیم‌گیری با فراهم آوردن داده‌ها آغاز و با تبدیل داده‌ها به اطلاعات، تحلیل آن‌ها و سپس اتخاذ تصمیم به سرانجام می‌رسد و این‌گونه است که شاید بتوان گفت که تصمیم‌گیری یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین اقدامات بشر است.

«کتاب تصمیم» تعدادی از مدل‌های موثر در تصمیم‌گیری سریع و مناسب را ارایه داده است که بیانی ساده و مختصر همراه با شکل و مثال دارند. در تبیین هر کدام از این پنجاه مدل جملات قصاری نیز از افراد مشهور با هدف درک بهتر مدل‌ها بیان شده‌است. 

این اثر کتاب کار است و برای استفاده از آن باید مدل‌ها را کپی و پر کرد، خط زد و توسعه داد و بهبود بخشید. این مدل‌ها در عین این‌که بصری و واقع‌گرا هستند، به ساده‌سازی و جمع‌بندی می‌پردازند و سازماندهی نیز می‌کنند اما تنها در حد یک روش باقی می‌مانند.

این مدل‌ها پاسخی به مخاطب نمی‌دهند، بلکه سوال می‌پرسند. پاسخ‌ها زمانی حاصل می‌شوند که مدل‌ها را به کار ببریم.

چاپ نخست «کتاب تصمیم» نوشته مایکل کروگرس و رمان شپلر با ترجمه مهدی کریمی، عبدالله آقایی و الهام پارساپور با شمارگان دوهزار نسخه، 214 صفحه و به بهای پنج هزار تومان توسط انتشارات تیسا منتشر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها