یکشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۹
خلق آثار مرتبط با خلیج فارس مهم‌ترین هدف جشنواره کتاب خلیج فارس است

آیین اختتامیه «دومین دوره جشنواره کتاب خلیج فارس» اکنون (یکشنبه،هشتم اردیبهشت‌) در سرای اهل قلم موسسه خانه کتاب با حضور جمعی از تاریخ‌پژوهان و جغرافی‌دانان برجسته کشور در حال برگزاری است. علی اوجبی، معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب در این مراسم گفت: با برگزاری این جشنواره کوشیدیم زمینه را برای خلق آثار و پژوهش‌های مرتبط با حوزه خلیج فارس فراهم کنیم.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا)، علی اوجبی در مراسم اختتامیه «دومین دوره جشنواره کتاب خلیج فارس» گفت: موسسه خانه کتاب عهده‌دار برگزاری برخی جشنواره‌ها در طول سال است. این موسسه مبتکر اغلب این جشنواره‌ها به شمار می‌آید. جشنواره کتاب خلیج فارس نیز از  جشنواره‌هایی محسوب می‌شود که فکر راه‌اندازی آن از سوی علی شجاعی‌صائین، مدیر عامل موسسه خانه کتاب ارایه شده است.

معاون فرهنگی موسسه خانه کتاب افزود: جشنواره کتاب خلیج فارس از دو جنبه «موضوع» و «گردهمایی پژوهشگران و تاریخ‌پژوهان برجسته کشور» اهمیت دارد. از نظر موضوعی باید گفت، به حوزه خلیج فارس که مقوله بسیار مهم برای ایرانیان محسوب می‌‌شود، در سالیان اخیر کمتر توجه شده است. جشنواره کتاب خلیج فارس می‌کوشد با بهره‌مندی از پژوهشگران برجسته کشور که باعث مباهات و افتخار ایران اسلامی‌اند، به این موضوع توجه وافری داشته باشد.

اوجبی در پایان با بیان این‌که جشنواره کتاب خلیج فارس در قالب‌های پژوهش، پایان‌نامه‌های دانشجویی، مقالات و کتاب‌ها برگزار می‌شود، گفت: از دبیر دومین جشنواره کتاب خلیج فارس، داوران و سایر دست‌اندرکاران برپایی این جشنواره قدردانی می‌کنم و به برندگان این دوره از جشنواره کتاب خلیج فارس تبریک می‌گویم.

گزارش تکمیلی این مراسم به زودی در «ایبنا» منتشر خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط