یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۶
عرضه کتاب‌های کانون در مدارس

محصولات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، در مدارس کشور به صورت دایم عرضه خواهند شد.-

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، این بخشی از صحبت‌های حمیدرضا حاجی‌بابایی، در نشست با مسوولان کانون در گردهم‌آیی سراسری معاونان و مدیران ‌کل ستادی و استانی بود که در دفتر وزیر آموزش و پرورش عنوان شد.
 
رییس مجمع عمومی کانون در ادامه افزود: مدیران مدارس وظیفه دارند مسوولیت توزیع، نشر و فروش کتاب‌ها و دیگر محصولات کانون چون فیلم، سرگرمی و عروسک  را بر عهده بگیرند و نمایشگاهی دایمی از تولیدات کانون برگزار کنند.
 
به گفته این مقام مسوول، کانون جایگاه مهم و تعیین کننده‌ای در نظام جمهوری اسلامی دارد و فعالیت‌های ارزشمندی در آن انجام می‌پذیرد و کارش از نوع نرم‌افزاری فرهنگی است.
 
وزیر آموزش و پرورش تأکید کرد که کانون باید به جای افزایش کمیت به سمت کیفیت‌بخشی حرکت کند؛ چرا که در کانون کار فکری انجام می‌شود و افراد فرهیخته، صاحب‌نظر و صاحب اندیشه‌ای در آن حضور دارند که به محتواهای ظریف در فرهنگ می‌پردازند. 

حاجی‌بابایی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که فرمودند کانون باغ گسترده‌ای است که گل‌های رنگارنگ فراوانی در آن وجود دارد،اظهار کرد: حدود 13 میلیون نفر در این باغ هستند که ما وظیفه مراقبت و نگهداری از آن را بر عهده داریم. 

وی خاطرنشان کرد: ما وظیفه داریم در رشد دقیق مخاطبان‌مان بر اساس آموزه‌های دینی تلاش کنیم و در زمینه سیاستگذاری، تولید محتوا و نرم‌افزاری فعالیت بیشتری انجام دهیم. 

رییس مجمع عمومی کانون در ادامه گفت: مدارس ما باید از فضای سخنرانی بیرون آمده و نمایشگاه، کارگاه‌های تفکر، خلاقیت و نوآوری دایر کنند و معلم باید از تک‌گویی به سمت راهنمایی دانش‌آموزان در کارگاه‌ها حرکت کند. در عین حال علوم پرورشی، امور تفریحی و فوق برنامه‌ها نیز باید به مدارس راه پیدا کند. 

حاجی‌بابایی درباره استفاده مدارس از آموزش‌های کانون زبان ایران گفت: فضای مدارس، بعدازظهرها در اختیار این مرکز قرار دارد تا کلاس‌های خود را در آن‌جا برگزار کنند. کانون بدون آموزش، معنا و مفهومی ندارد و آموزش و پرورش نیز به طور قطع به کانون نیازمند است. 

وی افزود: با این تغییر، آموزش زبان در مدارس متحول خواهد شد. مدارس استانداردهای نظام جمهوری اسلامی را به کانون زبان و کانون زبان نیز تخصصش را به مدرسه می‌برد، در این صورت مخاطبان و امکانات ما چند برابر می‌شوند. 

گردهمایی سراسری معاونان، مشاوران و مدیران ستادی و استانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، روزهای 31 فروردین تا دوم اردیبهشت در تهران برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط