سه‌شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۵
تعلیق فعالیت شهرک چاپ قم

رییس شورای عالی صنعت چاپ استان قم گفت: واگذاری زمین‌های شهرک چاپ و نشر استان قم با گذشت یک سال از تعیین زمین و تخفیف 20 درصدی استاندار قم هنوز نامشخص است.-

رییس شورای عالی صنعت چاپ استان قم در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، اظهارکرد: تعیین مکان احداث شهرک چاپ و نشر در سال 90 به تصویب رسید اما به دلیل گرانی زمین، چاپخانه‌داران قمی برای حضور در شهرک بی‌تمایل بودند.

جهانگیر رضایی افزود: به همین دلیل استاندار قم 20 درصد در بهای زمین به چاپخانه‌داران تخفیف داد و بهای هر متر زمین از 60 هزار تومان به 48 هزار تومان کاهش پیدا کرد.

وی با بیان این‌که در این شرایط اعضا برای حضور در شهرک آماده شدند، گفت: مجوز انتقال صنوف به شهرک‌های صنعتی نیز توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت صادر شد و پس از آن زمانی که اعضا برای انعقاد قرارداد به شرکت شهرک‌های صنعتی رفتند، آن‌ها اعلام کردند که تخفیف 20 درصدی امکان ندارد.

رضایی اظهار کرد: این شرکت اعلام کرد که فقط 10 درصد می‌توانیم تخفیف دهیم و بیشتر از آن منوط به اجازه وزارت صنعت، معدن و تجارت است و از بهمن ماه سال گذشته نیز تاکنون منتظر اعلام نتیجه و پاسخ وزارتخانه هستیم ولی هنوز اعلام نشده است. 

وی در ادامه سخنانش گفت: به همین دلیل حضور در شهرک چاپ و نشر تا حدودی معلق باقی مانده است و امیدواریم هر چه سریع‌تر به نتیجه برسد.

رضایی افزود: شهرک چاپ و نشر قم در زمینی به وسعت 200 هکتار زمین ساخته می‌شود که از این میزان، 60 هکتار برای بخش صنعتی در نظر گرفته شده است و بقیه آن به خیابان‌سازی و... تعلق دارد.

رییس شورای عالی صنعت چاپ استان قم گفت: تاکنون 210 نفر از اعضای اتحادیه چاپخانه‌داران تهران برای حضور در شهرک چاپ و نشر قم اعلام آمادگی کرده‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها