شنبه ۱۷ دی ۱۳۹۰ - ۱۶:۵۲
كتابي در نقد «شيطان‌گرايي مدرن» نوشته شد

انتشارات جمهوري به تازگي كتاب «شيطان‌گرايي مدرن» را راهي بازار نشر كرده است. اين كتاب به معرفي و بررسي انتقادي شيطان‌‌پرستي مي‌پردازد.-

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، كتاب «شيطان‌گرايي مدرن» با مقدمه‌اي درباره نافرماني كردن شيطان در برابر پروردگار و رانده شدن از درگاه خداوند آغاز مي‌شود و در پاسخ به اين سوال كه چرا شيطان آفريده شد تا درصدد گمراه كردن آدميان برآيد، اين مطلب را بيان مي‌كند كه تا راه انحراف در ميان نباشد، راه راست بازشناخته نخواهد شد و به اين سبب،‌ حيات شيطان كه دعوت به بدي مي‌كند، نه تنها مضر نيست، بلكه ضروري نيز هست.
 
از سوي ديگر همان‌گونه كه در كتاب «شيطان‌پرستي مدرن» بيان شده، خداوند انسان را در مقابل شيطان بي‌دفاع نگذاشته و از جمله سلاح عقل و خرد را به او موهبت كرده است تا آن را به عنوان سدي در برابر وسوسه‌هاي شيطان به كار گيرد.

اين كتاب با ارايه پيشينه‌اي درباره مراحل و عوامل شكل‌گيري شيطان‌پرستي، به انواع آن از جمله «شيطان‌پرستي لاوي» اشاره مي‌كند و با نام بردن از برخي نمادهاي شيطان‌پرستي از جمله صليب وارونه و ستاره پنج ضلعي، به بررسي و نقد برخي آيين‌هاي شيطان‌پرستان از جمله مراسم نماز سياه مي‌پردازد.
 
نويسنده كتاب «شيطان‌‌گرايي مدرن» در بخش پاياني كتاب با عنوان «شيطان در نگاه اسلام» به نقد شيطان‌پرستي با توجه به آيه‌هاي قرآن مي‌پردازد. 

چاپ نخست كتاب «شيطان‌گرايي مدرن» نوشته حميد فلاحتي توسط انتشارات جمهوري با شمارگان 1100 نسخه، در 70 صفحه و به بهاي 17000 ريال به تازگي وارد بازار كتاب شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط