شنبه ۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۴:۱۵
چاپ سوم «رصد صبح» منتشر می‌شود

چاپ سوم کتاب «رصد صبح» به زودی توسط انتشارات سوره مهر منتشر می‌شود. این کتاب خوانشی از شعرهای شاعران جوان معاصر به کوشش محمدکاظم کاظمی است.\

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، این کتاب که یکی از تولیدات مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری است، به خوانش مجدد شعرهای شاعران جوان معاصر اختصاص دارد.

خواننده در این اثر با فضای ذهنی و جهان شعری شاعرانی چون حافظ ایمانی، محمدمجتبی احمدی، مهدی جهان‌دار، پانته‌آ صفایی، میلاد عرفان‌پور، آرش فرزام‌صفت، سیده‌کبری موسوی و امید مهدی‌نژاد آشنا می‌شود.

کاظمی در بخشی از مقدمه این کتاب شعر جوان را بیش از هر زمان دیگری نیازمند نقد و روشنگری دانسته تا هم راه‌های پیموده شده بررسی و هم مسیری روشن برای آینده ترسیم شود.

محمد کاظم کاظمی متولد 1346 در شهر هرات افغانستان است و به فعالیت درعرصه شعر، ادبیات و پژوهش در حوزه زبان دری، فارسی و تاجیکی مشغول است.

«پیاده آمده بودم، پیاده خواهم رفت»، «هم زبانی و بی‌زبانی»، «کلید در باز»، «قصه سنگ و خشت»، «کفران»، «گزیده غزلیات بیدل» و «مرقع صدرنگ»(100 رباعی از بیدل) از جمله آثار منتشر شده کاظمی هستند.

چاپ نخست و دوم «رصد صبح»(خوانش و نقد شعر جوان امروز)  توسط انتشارات سوره مهر در سال 1387 منتشر شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط