یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۸
کتابخانه سهروردی زنجان با رخت نو میزبان کتاب دوستان خواهد بود

زنجان- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان گفت: همزمان با افتتاح کتابخانه سهروردی، نخستین کلینیک خواندن استان زنجان نیز در این کتابخانه شروع به کار خواهد کرد.

محمد رضاخانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان، با اشاره به بازسازی و تعمیر کتابخانه سهروردی به عنوان قدیمی‌ترین کتابخانه استان زنجان، اظهار کرد: عملیات بازسازی و تعمیر کتابخانه سهروردی در شهریور ۱۴۰۲ آغاز شد، بازسازی کتابخانه در سال جاری به اتمام رسیده و در دهه ولایت و امامت سال جاری افتتاح خواهد شد.

وی افزود: کتابخانه سهروردی با فضایی آرام و زیبا آماده میزبانی از کتاب دوستان خواهد بود. سالن مطالعه در این کتابخانه محدود شده و اعضا کتابخانه می‌توانند کتاب‌های درخواستی خود را از منابع کامل و جامع کتابخانه سهروردی امانت بگیرند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان زنجان تصریح کرد: همزمان با افتتاح کتابخانه سهروردی، نخستین کلینیک خواندن استان زنجان نیز در این کتابخانه شروع به کار خواهد کرد.

رضاخانی با بیان اینکه درصد قابل توجهی از افراد به ویژه دانش‌آموزان دچار اختلالات خواندن هستند، عنوان کرد: تبیین درست خواندن و رفع اختلالات خواندن به ویژه در بین دانش‌آموزان هدف ایجاد کلینیک خواندن است.

وی ادامه داد: تربیت نسل کتابخوان، ایجاد و افزایش توانایی مطلوب خواندن در کودکان و نوجوانان، افزایش قدرت فهم، تفکر و تحلیل در کودکان و نوجوانان، ارائه سیرهای مطالعاتی، شناسایی اختلالات خواندن در بین کودکان و نوجوانان و ارائه راهکار و درمان برای اختلالات خواندن از اهداف تاسیس کلینیک تخصصی خواندن در استان زنجان است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط