چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۶
مجموعه شعر «پس درخت چه بگوید؟» منتشر شد

اصفهان- «پس درخت چه بگوید؟» مجموعه شعر نفیسه قانیان، شاعر و فعال حوزه ارتباطات و رسانه منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اصفهان، «پس درخت چه بگوید؟» عنوان مجموعه شعر نفیسه قانیان، شاعر و فعال حوزه ارتباطات و رسانه منتشر شد.

در این کتاب ۴۴ اثر در قالب شعر سپید را شامل می‌شود. این مجموعه توسط انتشارات همسایه منتشر شده و مشتمل بر چندبخش است. بخش «خودخوری‌ها» که شعرهای پراکنده شاعر از دهه ۸۰ تاکنون را در برمی‌گیرد، بخش «منظومه جهیزیه» که شاعر در این بخش به اشیای خانه، هویتی شاعرانه داده است، بخش «شعرهایی برای مادرم» که تجربه شاعر از سوگ و فقدان را روایت می‌کند و بخش «طرح‌ها» که شامل شعرهای کوتاه مجموعه است.

عنصر پررنگ این آثار، مرگ است. مرگ و دایره واژگان مربوط به آن، از پربسامدترین واژگان مجموعه است. همچنین ردپای ماهیت شغلی شاعر که به دنیای خبر و رسانه گره می‌خورد، در کتاب به چشم می‌آید.

نفیسه قانیان، متولد ۱۳۶۴ اصفهان است و این نخستین مجموعه اوست. او در حوزه فرهنگ و هنر، سوابق دیگری نیز دارد. داوری مرحله نخست بخش ناداستان در اولین دوره از جایزه کتاب اردیبهشت، کسب رتبه نخست جشنواره ملی کتاب و رسانه، تدریس در حوزه نویسندگی خلاق ویژه نوجوانان، همکاری با مجله وزن دنیا (مجله تخصصی شعر)، مدیر کمیته اطلاع‌رسانی و ارتباطات چهار دوره از جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان و همکاری با رسانه‌ها در حوزه فرهنگ و هنر، از جمله دیگر فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی اوست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها