چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۲:۰۷
پرونده پایتختی جهانی کتاب شهر اوز گشوده شد

فارس- اوز شهری از فارس است که فعالیت‌های مستمرش پرونده را به پایتخت جهانی کتاب رساند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در اوز، محمدرسول رفعتی، رئیس دبیرخانه کتاب شهرستان اوز در استان فارس ضمن پیامی به مناسبت گشوده شدن پرونده این شهر برای دریافت عنوان پایتخت کتاب جهان، اعلام کرد: «سازمان یونسکو هر سال یک شهر را با کمک سه مرکز بین‌المللی کتاب به عنوان پایتخت جهانی کتاب تعیین می‌کند که این سه مرکز انجمن ناشران بین‌المللی کتاب، اتحادیه بین‌المللی فروشندگان کتاب و اتحادیه بین‌المللی انجمن کتابخانه‌ها است. سالی که شهر برگزیده عنوان پایتخت جهانی کتاب را دارا است از ۲۳ آوریل یعنی روز جهانی کتاب تا ۲۲ آوریل سال بعد از آن ادامه دارد.
ماندگاری اوز در جشنواره کشوری پایتخت کتاب، نشان از شایستگی و فعالیت های خوب و مستمر مردم با فرهنگی دارد که دست از فعالیت برنداشته و تلاش‌های خود را در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و افزایش سرانه مطالعه ادامه دادند و با کمک مسئولان و مردم با فرهنگ توانستند کارنامه بسیار خوبی از خود به جای بگذارند و نه تنها فعالیت ها را در شهر خود بلکه در سایر نقاط ایران با همراهی یاران اهل کتاب و مطالعه ادامه دادند و عنوان شهر دوستدار کتاب ایران با بیشترین امتیاز را در کل ایران به خود اختصاص دادند و اکنون پس از گذر سالها و کسب تجربه موفق در این راستا توانستند پرونده این شهر فرهنگی را برای شرکت در جشنواره پایتخت جهانی کتاب ارسال کنند. هرچند کسب عنوان ها تلاش ها و زحمات زیادی را به همراه دارد اما همت همه کسانی که هدف را بر گسترش فرهنگ مطالعه گذاشته اند ستودنی و قابل تقدیر است.
اکنون که پرونده با موفقیت ارسال شده است به عنوان رئیس دبیرخانه کتاب شهرستان اوز و عضوی کوچک از مجموعه هیئت اجرایی کتاب شهرستان اوز که از نزدیک شاهد فعالیت ها و تلاش بوده ام از همه همشهریان در هر نقطه از دنیا که هستند تقاضا می کنم دست ما را به یاری بگیرند و همراهی کنند تا با ایجاد ظرفیت های بیشتر بتوانیم در این راه خداپسند فعالیت کنیم.
در پایان نیز از مسئولان سابق شهری و اداری و روسای سابق دبیرخانه و اعضای محترمی که در گذشته و حال تلاش و کوشش زیادی کرده اند و همه مردم خوب شهرستان که با کمک های مادی و معنوی در ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه همراه بوده اند، تشکر می کنم.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها