پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۰:۱۰
کتاب «خانه‌ام بوی سفر گرفته»/ روایت‌هایی دلنشین بانویی خوش‌ذوق از سفر به ایران و جهان

کتاب «خانه‌ام بوی سفر گرفته» در دو بخش از روایت‌های دلنشین جهان با درون‌مایه‌ای ادبی نگاشته شده؛ چنان که ساز کلمات را عشقی درونی کوک کرده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا کتاب «خانه‌ام بوی سفر گرفته»، نخستین بهارانه سال ۱۴۰۳ است که به قلم سولماز اصل‌دینی، منتشر شده است. این کتاب شامل ۸۸ چکیده از اوقات نابی است که نویسنده طی آن‌ها، شرح آرزومندی‌ها، وصف بی‌قراری‌ها و تعریف و توصیف خاطرات و تجربیات ارزشمندش را در قالب «ادبیات سفر» در اختیار خواننده قرار می‌دهد.

کتاب «خانه‌ام بوی سفر گرفته» در دو بخش از روایت‌های دلنشین جهان با درون‌مایه‌ای ادبی نگاشته شده؛ چنان که ساز کلمات را عشقی درونی کوک کرده است. در بخش نخست کتاب، داستان‌هایی از ۱۸ کشور مختلف و در بخش دوم، خاطراتی مربوط به سفرهای داخلی می‌خوانید. این کتاب، مصور طراحی شده و هر داستان مزین به یک یا چند عکس از آن مقصد است.

نویسنده، زنی عاشق سفر کردن است که بی‌محابا قدم در مسیرهای دور و دراز و گاهی عجیب و جالب گذاشته و وقایع سفر و حس و حال واقعی خود را به رشته تحریر درآورده است.

او مسافر است، برای رهایی از تکرار ضرب‌آهنگ یکنواخت زندگی و سفر را بهانه‌ای می‌خواند برای تجربه راه‌های نرفته، برای تعمق در دل شادی‌ها و غم‌های نهان، برای گوش سپردن به قصه‌ها. گویی با پرسه است که تن شهر، برای مسافر آغوش می‌گشاید تا بیابد دل خوش سیری چند.

کتاب «خانه‌ام بوی سفر گرفته» به قلم سولماز اصل دینی، در ۲۲۴ صفحه، قطع رقعی و جلد شومیز و با قیمت ۳۹۰ هزار تومان از سوی انتشارات نوسده منتشر شده است

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها