چهارشنبه ۹ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۸
درس‌های فیلمنامه‌نویسی سریال «فارگو» در شماره جدید فیلم نگار منتشر شد

دویست و پنجاه و ششمین شماره ماهنامه فیلمنامه نویسی فیلم‌نگار ویژه خرداد ۱۴۰۳ منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا دویست‌وپنجاه‌وششمین شماره ماهنامه فیلمنامه نویسی «فیلم‌نگار» ویژه خرداد ۱۴۰۳ منتشر شد.

در ابتدای بخش سینمای ایران، سیناپس فیلم‌های «مست عشق»، «آخرین تولد» و «عروسک» را می‌خوانیم و سپس نقد و تحلیل‌هایی که نویسندگان مجله درباره این آثار نوشته اند.

پرونده موضوعی این شماره به سریال «فارگو» اختصاص دارد که شامل مطالب خواندنی و متنوعی است از جمله: گفت‌وگو با نوآ هاولی، نویسنده و خالق سریال «فارگو»، الگوی سریال «فارگو» در شکل گیری و گسترش شبکه ارتباطی میان شخصیت ها، ۹ نکته که می توانیم از سریال «فارگو» درباره فیلمنامه نویسی یاد بگیریم، ۱۰ درس فیلمنامه نویسی از سریال تلویزیونی «فارگو»، درونمایه، لحن، خلاقیت های روایی و ویژگی های تکرارشونده فیلمنامه سریال «فارگو» و...

بخش سینمای جهان با سیناپس «تلماسه ۲»، «اتاق معلمان» و «طعم غذا» آغاز می‌شود و با نقد و گفت‌وگوهایی با خالقان این آثار ادامه می‌یابد.

مطالعه تطبیقی کتاب و فیلمنامه «تلماسه ۲» و تسلط بر کشمکش در فیلمنامه نویسی عناوین صفحات «سینما ادبیات» و «تجربه های پراکنده» می‌باشند.

فیلمنامه کامل این شماره به «زندگی‌های گذشته» نوشته سلین سونگ اختصاص دارد که توسط ارغوان اشتری به فارسی برگردانده شده است. سکانس برگزیده، یک نقد و گفت‌وگویی درباره ساختار این فیلمنامه، مطالب پایانی شماره خردادماه است.

«فیلم‌نگار» به صاحب امتیازی بنیاد سینمایی فارابی منتشر می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این شماره و استفاده از مطالب شماره‌های قبلی مجله به سایت www.filmnegar.ir مراجعه کنید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها