سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۳ - ۱۶:۳۴
جلسه شورای هماهنگی موزه های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت برگزار شد

هفدهمین جلسه شورای هماهنگی موزه های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت با حضور سردار ادیبی در محل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا ظهر امروز سه‌شنبه ۸ خردادماه ۱۴۰۳، هفدهمین جلسه شورای هماهنگی موزه‌های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت به ریاست سردار نادر ادیبی مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و با حضور امیر قاسمی رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران و جمعی از مدیران موزه‌های شهر تهران در سالن قصر شیرین موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.

سردار ادیبی در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید آیت‌الله رییسی و شهدای خدمت گفت: شهید رییسی با مشی جهادی و خالصانه‌ای که داشتند مدلی از مدیریت را در کشور از خود به یادگار گذاشتند که در طول تاریخ و آیندگان به نیکی از ایشان یاد خواهند کرد.

وی در ادامه با اشاره به عظمت حرکت امام خمینی و انقلاب اسلامی افزود: حضرت امام ره فرصتی را برای کشور ما و بالتبع برای مسئولان و مدیران ما بوجود آورد تا بتوانند پشتوانه اسلام ناب محمدی(ص) باشند.

با بیان اینکه امامین انقلاب اسلامی مسیر روشنی را برای هدایت امت باز کردند، گفت: ما در دوران دفاع مقدس شاهد بروز و ظهور شخصیت‌های بی‌نظیری بودیم که هرکدام جزو قله‌های انسانی تربیت‌یافته در مکتب و اندیشه‌های امام راحل بودند. شخصیت‌هایی همچون شهید باقری که در قبل از زمان ورود به عرصه دفاع مقدس یک خبرنگار بود، اما در دوران دفاع مقدس به یک فرمانده موثر و اثرگذار در طول جنگ تبدیل شد.

وی در ادامه افزود: اگر مردم و نسل جوان با این قله‌های انسانی آشنا شوند دیگر کسی به سراغ مدل‌های پوچ و دنیایی نخواهد رفت، کما اینکه بنده در مدت تصدی و خادمی در راهیان نور این مطلب را به چشم خود دیدم و چه نامه هایی از سمت جوان‌ها برای ما می امد که ما با حضور در اردوهای راهیان نور و شناخت قهرمانان واقعی، الگو و سیره زندگی مان را تغییر دادیم.

وی با تاکید بر فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر کشف مخاطب افزود: امروز یکی از وظایف خطیر و اصلی ما شناسایی و کشف مخاطبان و استعدادهای موجود در نسل جوان و نوجوان و نشاندن آنها بر سر سفره الهی شهدا است.

مدیرعامل موزه در پایان تشکیل و برگزاری شورای موزه‌ها را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: ما در مجموعه موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس آمادگی هرگونه همکاری را شما شما عزیزان داریم.

در ادامه جلسه با انتخاب اعضای حاضر، امیر قاسمی رییس ستاد گردشگری شهرداری تهران به مدت سه سال به عنوان ریاست شورای هماهنگی موزه‌های انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مقاومت انتخاب شد و همچنین ستاد گردشگری شهرداری تهران، باغ موزه قصر، خانه موزه شهید چمران و باغ موزه استکبارشناسی و خانه موزه شهید مطهری به عنوان اعضای شورای مرکزی انتخاب شدند.

جذب مخاطب، شبکه‌سازی و ایجاد کریدور گردشگری انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه شورای موزه‌ها بود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها