یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۲۰:۴۲
گسترش مطالعه در سطح جامعه اولویت عصر حاضر است

زنجان- فرماندار سلطانیه گفت: توسعه فرهنگی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از اولویت‌های شهرستان سلطانیه است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در زنجان، محمدرضا براتی در جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانی با اشاره به اهمیت ترویج کتاب و کتابخوانی اظهار کرد: کتاب، دریای معلومات است و تحصیل بالاترین مراتب دانش و تفکر از دریچه کتاب می‌گذرد.

براتی فرد با بیان اینکه گسترش مطالعه در سطح جامعه اولویت عصر حاضر است، افزود: انتظار می‌رود اعضای انجمن کتابخانه‌های عمومی سلطانیه، اقشار مختلف جامعه به ویژه دانش آموزان را در راستای کتاب و کتابخوانی ترغیب کنند و توسعه فرهنگی و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی از اولویت برنامه‌ها است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه نیز در این جلسه ضمن تبریک هفته معلم، روز شوراها و دهه کرامت به بررسی مصوبات جلسه قبل و میزان اجرایی شدن آن پرداخت.

سیدمهدی موسوی با اشاره به عملکرد کتابخانه‌های سلطانیه در سال ۱۴۰۲، تصریح کرد: طی سال گذشته ۱۲ جلسه انجمن در شهرستان و بخش باغ حلی برگزار شد، ۱۳۸ مصوبه ارائه و تصویب و فعالیت‌های متنوع فرهنگی، عمرانی، مالی و … در کتابخانه‌های سطح شهرستان اجرا شد که این مهم با همکاری و مساعدت همه اعضای انجمن صورت گرفته است.

موسوی به برنامه های متنوع فرهنگی پیش بینی شده در مناسبت های پیش رو از جمله برگزاری محافل ادبی، نشست های کتابخوان، جشن میلاد، نشست های قصه گویی، کارگاه های آموزشی، نمایشنامه خوانی، ایستگاه نقاشی و … اشاره کرد و خواستار مشارکت و همکاری اعضای انجمن در برگزاری این برنامه‌ها شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان سلطانیه به بررسی و تعیین تکلیف وضعیت ساختمان کتابخانه ولایت خیرآباد اشاره کرد و گفت: با توجه به جمعیت بالای روستا و نیاز به احداث ساختمان جدید و استاندارد در زمین اهدایی از سوی اهالی خیر روستا، تحقق این مهم نیازمند حمایت و مشارکت خیرین است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط