جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ - ۱۳:۵۶
نویسنده پیشکسوت کودک و نوجوان مهمان غرفه کانون می‌شود

کانون پرورش فکری در اولین برنامه «دیدار با مفاخر» که در غرفه کانون در نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۳ برگزار می‌شود، میزبان محمد میرکیانی، نویسنده نام‌آشنای کودک و نوجوان است.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا هم‌زمان با سومین روز از نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۳ در برنامه‌ای با عنوان «دیدار با مفاخر» غرفه کانون پرورش فکری میزبان محمد میرکیانی است. میرکیانی بیش از ۲۵ کتاب درباره ادبیات کهن و عامیانه برای گروه سنی کودک و نوجوان تألیف کرده است. کتاب «راز مثل‌های ما» پژوهشی برای نوجوانان در این زمینه است که با موضوع ادبیات عامیانه و نام، نوشته شده است.

این برنامه عصر جمعه (۲۱ اردیبهشت‌ماه) ساعت ۱۴ در غرفه کانون پرورش فکری واقع در سالن ناشران کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

محمد میرکیانی، متولد سال ۱۳۳۷ است و حدود ۱۰ سال سردبیر و نویسنده «قصه ظهر جمعه» رادیو، دو سال سردبیر مجله سوره نوجوان (۷۲ تا ۷۴)، دو سال مدیر انتشارات کانون پرورش فکری (اوایل ۷۸ تا اواخر ۷۹)، سردبیر برخی برنامه‌های رادیویی مانند از سرزمین نور، از گفته‌ها تا ناگفته‌ها، مدتی مشاور مدیرعامل شرکت صبا و بعد از آن کارمند صداوسیما بوده است.

او که دارای مدرک دکتری هنر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است، حدود ۲۰۰ نمایشنامه کوتاه و بلند برای کودکان نوشته یا تنظیم کرده است. آثار منتشرشده او بیش از ۶۰ کتاب برای کودکان و نوجوانان است و مجموع قصه‌های چاپ شده‌اش برای همه گروه‌های سنی در قالب‌های داستان کوتاه، بلند و رمان، نزدیک به ۵۰۰ عنوان می‌رسد.

برنامه «دیدار با مفاخر» در غرفه کانون پرورش فکری تا پایان نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران ادامه خواهد داشت و برنامه‌های بعدی آن نیز اطلاع‌رسانی خواهد شد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سی‌وپنجمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سالن‌های ناشران کودک و نوجوان، ناشران عمومی، ناشران آموزشی (ویژه کانون زبان) و بخش مجازی نمایشگاه به نشانی https://book.icfi.ir حضور دارد.

به گزارش ایبنا: نمایشگاه کتاب تهران ۱۴۰۳ با شعار «بخوانیم و بسازیم» ۱۹ تا ۲۹ اردیبهشت‌ماه در مصلای امام خمینی (ره) در حال برگزاری است.

اطلاعات کامل نمایشگاه کتاب ۱۴۰۳ تهران را اینجا بخوانید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.

برگزیده

پربازدیدترین

تازه‌ها

اخبار مرتبط